Kayıp şahsı jandarma buldu Kayıp şahsı jandarma buldu

Ankara Uluslararası Batıkaradeniz Birliği Genel Başkanı Tuncay Gençer, yerli otomobil TOGG'da siyah rengin dışında hemen hemen tüm renklerinin olduğunu ifade ederek, Karaelmas diyarına has kömür karası renginin bölgeye çok yakışacağını kaydetti. Gençer, bu yöndeki talebini Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’a bu konuda birlik olarak mektup yazdıklarını söyledi.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Tuncay Gençer, “Ülkemizin Gözbebeği olan Yerli Otomobilin, Filyos Projesi dahilinde yapılması için en üst düzey makamlarda, "Akıl İşi, Değil Gönül İşi" diyerek  yoğun mesai harcamıştık. Fabrika Bursa İlimizin Gemlik İlçesinde faaliyete geçti. Batıkaradeniz olarak Ülkemiz ve Milletimiz adına çok  gururlandık. Türkiye'nin Gururu olan Yerli Otomobilimiz TOGG için sipariş gününü sabırsızlıkla bekliyoruz. Ayrıca Yerli Otomobilimiz TOGG un Ülkemizin güzide mekanları ile özdeşleşen renklerini büyük bir coşku ile takip ediyoruz. ANKABİR Bileşenlerini oluşturan, yedi ilimizin, Ankara'da konuşlu bulunan İl STK Başkanlarının da tam mutabakatı ile mütevazi ve Devletine bağlı insan yapısı ile tanınan Bölgemize has  "Kömür Karası" renginin TOGG a çok yakışacağına ve ayrı bir değer katacağına yürekten inanmaktayız. Bu mânâda Bölgemize özel önem veren Sayın Cumhurbaşkanımıza, bu talebimizi sizlerin aracılığı ile iletmek istiyorum.

Sözlerimi Orhan Veli'nin Zonguldak için yazdığı şiirle tamamlarken, Sayın Cumhurbaşkanımızın bu talebimize teveccüh göstereceğine inancımızın tam olduğunu yinelemek isterim.

Ekinin çiçekli bahçeleri,

Rıhtıma kömür taşıyan vagonlarıyla;

Paydos saatinde yola dökülen,

Soluk benizli insanlarıyla,

Siyah akar Zonguldak'ın deresi

Yüz karası değil 'KÖMÜR KARASI'

Böyle kazanılır Ekmek Parası..."