Ankara Uluslararası Batı Karadeniz Birliği (ANKA-BİR ) Genel Başkanı Tuncay Gencer ve beraberinde Bölge Dernek Başkanları ve Sivil Toplum Örgütü Yöneticileri ile birlikte Ak Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcılığına yeni atanan  Lokman Ertürk ‘e nezaket ve hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Düzenlenen ziyarete ANKA- BİR Genel Başkan Yardımcısı Hasan Kaya, Ankara Çankırılılar  Derneği Başkanı Aydın Öksüz, Zonguldaklılar Dernek Başkanvekili  Erdoğan Kahveci, Ankara Bartınlılar Dernek Başkanı Necati Erdem, Ankara Karabüklüler Dernek Başkanvekili  Cevat Yıldırım, Asilder Başkanı Burhan Akdoğan, Ankara Bolular Derneği Başkan Vekili Haydar Çakırtekin, Yüksek İstişare Kurulu Başkanvekili İsmail Hakkı Temizkök ile birikte yaklaşık kırk kişilik heyet katıldı.

Ziyarette ağırlıklı olarak bölge insanımızın çevreye duyarlı yatımlar anlamında her zaman ikinci planda kalması, yoğun göç sorunu, demokrafik yapıya önem verilmemesi ile karar alıcı mekanizmalarda bölge insanımızı yer verilmemesi üzerine yoğunlaşarak bilgi alış verişinde bulunuldu. Kendisine yapılan ziyaretten memnun kaldığını  ifa eden Ak Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Lokman Ertürk ise bu anlamlı ziyaret için gelen heyete teşekkür etti.

TGF'den gazetecileri hedef alan İsrail'e kınama... TGF'den gazetecileri hedef alan İsrail'e kınama...

 Ankara Batıkaradeniz Birliğinin en büyük gücü insan odaklı yaklaşım olduğunu vurgulayan ANKA- BİR Genel Başkanı Tuncay Gencer ziyaret sonrasında yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Başkent Ankara ve Batıkaradeniz Bölgemizde temsil kitlemiz olan yaklaşık 3 milyon insanımızın gerçek sesi ve nefesi olmaya devam ediyoruz. Ankara da konuşlu bulunan Zonguldak, Bartın. Kastamonu, Sinop, Karabük, Bolu ve Çankırı İllerinin İl düzeyindeki STK temsilcilerinden oluşan Türkiye de adeta rol model olan bir elin nesi var yedi ilin sesi var diyerek 4 yıl önce kurduğumuz pandemi döneminde dahi faaliyetlerine hiç ara vermeden devam eden Ankara  Uluslararası Batı Karadeniz Birliği ( ANKA-BİR )'nin en büyük gücü insan odaklı bakışı ve insanın ruhuna hitaben  estetik yaklaşımıdır. Bundan sonra da bu tür ziyaretlerimizi de aralıksız olarak devam ettireceğiz"