Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Hastanesi Acil Servisi'nde, hemşire Önder Erarslan elindeki çakmakla alkolün alev almasına neden olmuş, alev topunun arasında kalan hemşire Gizem Elif Türk ve personel Yılmaz Yapıcı yanarak yaralanmıştı.   

İddiaya göre 10 Aralık 2021'de meydana gelen olayda Erarslan, şişelere alkol doldurmakta olan aynı birimdeki hemşire Gizem Elif Türk ile personel Yılmaz Yapıcı'ya "Alkol saf mı, sulu mu? Yakayım mı sizi?" diyerek elindeki çakmakla alev çıkmasına neden olmuştu. Alev topunun ortasında kalan Gizem hemşire ile personel Yapıcı yaralanmıştı. Yılmaz Yapıcı görev yaptığı hastanede, Gizem Elif Türk ise günlerce Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi görmüştü.

Meslektaşlarını yaraladığı iddia edilen hemşire Önder Erarslan, tutuksuz yargılandığı davanın duruşmasında savunma yaptı. Vücudunda derin yanıklar oluşan Türk'ün tedavisi, 52 gün sürdü. Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma sonunda Önder Erarslan hakkında 'taksirle birden fazla kişinin yaralanmasına sebep olma' suçundan dava açıldı.

ÇAKMAK ÇAKTIĞINI İNKÂR ETTİ

Zonguldak 2'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya; tutuksuz sanık Önder Erarslan, Gizem Elif Türk, Yılmaz Yapıcı ile taraf avukatları katıldı. Savunma yapan Erarslan, "Yangın çıktığı sırada Gizem hemşireye yardım ettim. Alevleri ellerim ile söndürmeye çalıştım. O sırada diğer kişiler gelip, onu acile götürdü. Orada Yılmaz beyi gördüm. Yangın esnasında üstüme yangın tüpü sıkılmıştı. Odada yüzük ve telefonumu düşürmüşüm. Kolluk kuvvetleri olay sonrası yanıma gelip, benden çakmağımı istedi. Ben de teslim ettim. Pişmanım; benim de ailem, çocuklarım var. Olaydan önce 'Alkol saf mı, sulu mu?' diye sormuştum. Bundan kastım alkolün sulandırılıp, sulandırılmadığını öğrenmekti. Müştekilere 'Yakayım mı seni' diye bir şey söylemedim" dedi.

ÇAKMAK ÇAKTIĞINI GÖZÜMLE GÖRDÜM

Soruşturma aşamasındaki "Olaydan önce sigara içmeye çıkmıştım. Olay sırasında elimdeki çakmağın manyetik kısmına fark etmeden bastım. Fark etmedim" ifadesi hatırlatılan Erarslan, "Orada oturduğum esnada elimde çakmak yoktu. Bu sırada alev aldı. Nasıl alev aldığını bilmiyorum. Çakmak cebimdeydi. Bassam 'Bastım' derim" karşılığını verdi.

Şikayetçi Gizem Elif Türk de "Çakmak yaktığını gözümle gördüm. Çakmadıysa nasıl alev aldı?" diye sordu. Bunun üzerine sanık Erarslan, "Elimde kesinlikle çakmak yoktu. Nasıl alev aldığını bilmiyorum" savunmasını yaptı.

Savunmaların ardından sanık avukatı, müvekkilinin olaydan kısa süre önce eline dezenfektan dökerek sigara içtiğini, sönmüş sigaranın veya çakmağın alev parlamasına neden olup olmayacağına ilişkin bilirkişi raporu hazırlanmasını talep etti.

Kırat'ta kan donduran olay... 6 şüpheli gözaltında... Kırat'ta kan donduran olay... 6 şüpheli gözaltında...

Hakim, sanık avukatının yeniden bilirkişi raporu talebini reddetti. Yılmaz Yapıcı'nın da sağlık sorunlarına ilişkin kati rapor isteyen hakim, eksiklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

ALLAH'IN ADALETİ ŞAŞMAZ!

Türkiye'nin konuştuğu Gizem Elif Türk, duruşma sonrası sosyal medya hesabından sanığa hitaben, "Bugün yanlış ve yalan beyan vermiş oldun. Bu vicdanın seni uyutuyorsa hiçbir şey demiyorum. Daha sürecek bu dava. Ama merak etme Allah'ın adaleti şaşmaz" ifadelerini kullandı.

162_229836_whatsapp-image-2022-12-15-at-10.58.08-1

gizem hemşire

959x566-hemsire-olarak-calisan-23-yasindaki-gizem-elif-turkun-aci-hayat-hikayesi-1660339579768

uıuı-9