Silindir kodlu operasyon kapsamında Kdz. Ereğli ve Alaplı ilçelerinde organize suç örgütüne yönelik operasyonda gözaltına alınan 14 şüpheliden 5'i tutuklanarak cezaevine gönderildi. 7 şüpheli adli kontrolle serbest bırakılırken, 1 kişi ise savcılıkça serbest bırakıldı.

İl Emniyet Müdürlüğü'nce yapılan açıklamada, operasyona ilişkin şu bilgilere yer verildi:

"Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Başkanlığı koordinesinde Organize Suç Örgütleri ve bu örgütlere silah sağlayan hedeflere yönelik olarak 06.12.2022 günü ülke genelinde 'SİLİNDİR' kod isimli eş zamanlı operasyon gerçekleştirilmiştir.

Dudak uçuklatan vurgun... 3'ü de tutuklandı Dudak uçuklatan vurgun... 3'ü de tutuklandı

Söz konusu operasyon kapsamında ilimiz Ereğli ve Alaplı ilçelerinde şüpheli B.Y (50) liderliğinde faaliyet gösteren Organize Suç Örgütüne yönelik Kdz. Ereğli Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı ile Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce gerçekleştirilen operasyon kapsamında 06.12.2022 günü 12 şüphelinin tamamı yakalanarak gözaltına alınmıştır. Tahkikatın seyrine göre 2 şüpheli daha tespit edilerek gözaltına alınmış, gözaltına alınan toplam 14 şüpheli 09.12.2022 günü Ereğli Cumhuriyet Başsavcılığı’nda hazır edilmiştir.

Adli makamlar karşısına çıkartılan 14 şüpheli şahıstan A.A, Cumhuriyet Başsavcılığında alınan ifadesi sonrası serbest bırakılmış, N.A, A.A, F.A, G.K, A.A, M.Ç, Ö.S isimli şüpheliler adli kontrol şartı ile serbest kalarak, B.Y, M.B, A.A, Ş.B, Ş.Y isimli 5 şüpheli ise tutuklanmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."