SON DAKİKA

Zonguldak’ta AK Parti’nin 12  belediye meclisi üyesi listesinde yer alan adaylar arasında 1. sırada Abdülkerim Gün mü var?

Gazeteci Orhan Akyüz’ün, AK Parti kaynaklarından edindiği bilgiye göre, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AK Parti) Zonguldak Belediye Meclisi üyeliği için ilk 12 adayın kesinleştiği, birinci sırada da Abdülkerim Gün’ün olduğu iddia edildi.

AK PARTİ’NİN SIRASIYLA 12 BELEDİYE MECLİSİ ÜYESİ ONLAR MI?

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri öncesinde AK Parti’nin Zonguldak Belediye Başkan Adayı Ömer Selim Alan’ın meclis üyeliği listesinde birinci sırada uzun süredir AK Parti’de il yöneticiliğinde bulunan Abdülkerim Gün’ün yer aldığı öne sürüldü.

İŞTE KAMUOYUNUN MERAK ETTİĞİ AK PARTİ’NİN MECLİS ÜYELİĞİ SIRALAMASI

1- Abdülkerim Gün
2- Havva Yılmaz
3- Furkan Aydın
4- Süleyman Erbay 
5- Bahtiyar Emiroğlu
6- Muhammet Yazıcı
7- Şendoğan Karataş
8- Okan Doğramacı
9- Sinan Toprak
10- Bünyamin Babaiban
11- Onur Turgut 
12- Yusuf Deniz

Bu arada listede 3. sırada yer alan Furkan Aydın’ın, önceki dönemlerde parti yönetiminde yer alan müteahhit Mecit Aydın’ın oğlu olduğu bildirildi. Ayrıca müteahhit Aydın’ın, ailesi ve akraba bireylerinden çok sayıda kişinin AK Parti’nin çeşitli kademelerinde görev aldıkları dile getirildi.

BOZKURT İLE KALAYCIOĞLU, BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAYI OLARAK DEĞERLENDİRİLMEYECEKLERMİŞ

Kamuoyunda, AK Parti’den Zonguldak Belediye Meclisi üyeliği için seçilecek sıralamada olacakları yönünde isimleri  
öne çıkan geçmişte AK Parti’den Zonguldak Belediye Meclisi üyeliği yapan Ümit Bozkurt ile Zonguldak İl Genel Meclisi eski Başkanı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Ereğli Kömür Havzası Amelebirliği Biriktirme ve Yardımlaşma Sandığı eski Başkanı Muzaffer Kalaycıoğlu’nun belediye meclisi üyesi olarak değerlendirilmeyeceklerini işaret eden kaynaklar, 25 kişiden oluşacak belediye meclisi üyeliği için aday adayların seçilmesi muhtemel sırada yer alabilmek adına kıran kırana mücadele ettiklerini anlattılar.

AK PARTİ’NİN BELEDİYE MECLİSİ ÜYESİ ADAYLARI AĞIRLIKLI KARADENİZ KÖKENLİ Mİ?

Kaynaklar, AK Parti’den Zonguldak Belediye Meclisi üyeliği sıralamasında yer alacakların ağırlıklı Karadeniz kökenli olacağını, nedeninin de CHP Zonguldak Belediye Başkan adayı Tahsin Erdem’in Trabzonlu olmasından kaynaklandığını dile getirdiler.

Başkan adayından ZGC’ye üst düzey ziyaret... Başkan adayından ZGC’ye üst düzey ziyaret...

CUMHUR İTTİFAKI’NDA DEPREM Mİ?

Kaynaklar, Cumhur İttifakı’nın bileşenlerinden MHP’nin genel merkezinin   aldığı karar doğrultusunda Zonguldak’ta AK Parti’nin belediye başkan adayını destekleyeceğini açıkladığını, MHP Zonguldak İl Başkanlığı’nın 
talepleri arasında yer alan meclis üyeliği sayısı ile isimleri üzerinde önceden mutabıkta kalınmasına rağmen geçen süreçte başkan adayı Ömer Selim Alan’ın vazgeçmesinden dolayı başlayan artçı depremlerin ileriki günlerde şiddetini yükseltebileceğine dikkati çektiler.

HABER: ORHAN AKYÜZ