Zonguldak Belediye Bulvarı’nda bulunan Acılık Hz. Ali Cami’nin yakınındaki çok sayıda esnaf, iş yerlerinin cephesini kapattığı gerekçesiyle bankaların ATM’lerinin kaldırılarak aynı alanda farklı yere konuşlandırılmasını istiyorlar.

Hastane yolunda çivi tuzağı… Hastane yolunda çivi tuzağı…

Bazı esnaf, gazeteci Orhan Akyüz’e yaptıkları açıklamada, 31 Mart 2024 Pazar günü yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimlerine yakın zamanda, bazı bankaların ATM’lerinin iş yerlerinin önüne konuşlandırıldığını hatırlattılar.

“BAŞKAN BAŞKANIN YAKININI KORUYARAK KOYDU, DİĞER BAŞKAN KALDIRSIN”

Esnafların iddiaları ve görüşleri şöyle:

“En son yapılan belediye seçimlerine çok yakın zamanda, ihtiyaç duyulduğundan dolayı bulunduğumuz alana bankalara ait ATM’lerinin konulacağı yer, ne yazık ki dönemin belediye başkanı tarafından yer değişikliğine gidilerek 1 esnaf korundu, 19 esnaf da mağdur edildi. Bu durum inanılmaz derecede ticaretimize de olumsuz yönde etki yaptı.

Bunun nedeni de belediye başkanının, aynı partili başkan arkadaşının komşumuz olan esnaf akrabasının iş yerinin yanındaki belediyeye ait ticari olarak kullandığı kamelyaların yerine bankaların ATM’lerinin konulmasını istememesinden kaynaklanmaktadır. Aslında ATM’lerin bulunması gereken yer, camiye gidilen kaldırımın yanındaki kamelyaların bulunduğu bölüm olarak planlanmıştı. Ancak ATM’ler kamelyaların oraya konulacağı zaman komşumuz esnaflık yapan kişi, akrabası olan başkanı telefonla arayarak buraya çağırdı ve gözlerimizin önünde belediye başkanıyla görüşmesini sağlayarak verilen kararı anında değiştirtti. Kişiye özel uygulamayla bizlere haksızlık yapıldı. Burada 1 esnaf korunarak 19 esnaf mağdur edilmiştir. Ayrıca camimizin de önü ATM’ler tarafından büyük ölçüde kapanmaktadır.

‘BU AYIBI TEMİZLEMEK YENİ BAŞKANA KALDI’

Şimdi bu ayıbı temizlemek ne yazı ki yeni başkana kaldı. Sayın başkan serzenişimizde ne kadar haklı olduğumuzu buraya gelip gördüğünde anlayacaklardır. Hakkaniyetten yana olduğundan şüphemiz olmayan Belediye Başkanı Tahsin Erdem’den, bu ayıbı temizlemesini sabırsızlıkla bekliyoruz. Hayır dualarımız kıymetlidir.”

HABER-FOTOĞRAFLAR: ORHAN AKYÜZ