Zonguldak Belediye Başkanı Tahsin Erdem’e seslenen cami cemaati, alkollü içki içildiğini iddia ettikleri caminin yakınındaki yeşil alanın kaldırılmasını istedi.                                                                   

Zonguldak’ın şehir merkezindeki Belediye Bulvarı’nda (halk dilinde genellikle Acılık Caddesi diye biliniyor) Acılık Hz. Ali Cami’nin çok sayıdaki cemaati, Zonguldak Belediye Başkanı Tahsin Erdem’den hassasiyet göstermesini isteyerek, içki içildiğini öne sürdükleri caminin yakınında bulunan yeşil alanın ivedilikle kaldırılmasını bekliyorlar.

CAMİ CEMAATİ HUZURSUZ

Çok sayıdaki caminin cemaati, gazeteci Orhan Akyüz’e yaptıkları açıklamada, şöyle konuştular:

Bakanlığın 22 yıllık yatırımlarını anlattı Bakanlığın 22 yıllık yatırımlarını anlattı

“Bizler eda ettiğimiz akşam ve yatsı namazlarımızın ardından camiden çıktığımız zaman, caminin yakınındaki yeşil alanda içki içildiğine şahit oluyoruz, bu da bizleri oldukça rahatsız ediyor. Düşünebiliyor musunuz, biz camide namaz kılarken yakınımızda ise içki içiliyor, kabul edilebilir bir durum değil. Kimi kime şikayet edeceğiz, birkaç kez yetkili kişilere bu olumsuzluğu bildirmemize rağmen sonuç alamadık. Tek çaremiz, yeni seçilen belediye başkanı kaldı. Başkandan kanayan bu yaraya mutlaka neşteri vurmasını istiyoruz, dini duygularımıza hassasiyet göstererek sorunumuzun çözümünde netice alınırsa bahtiyar oluruz. Bu rahatsızlığımız hassas bir konu...

Hiçbir işe yaramayan, sadece içki içenlere kamuflaj görevi yaptığı bilinen buradaki yeşil alan kesinlikle kaldırılmalı, bunun da sorumluluğunun belediyenin uhdesinde olduğunu biliyoruz. Çünkü geçmiş dönemdeki belediye başkanlığınca, hizmet yapmış olunmak için buradaki yeşil alanın amaçsız oluşturulduğu kanısındayız.. Burası halkın oturabileceği geniş alan olarak değerlendirilebilir, yani halkın gerçek kullanım alanı şu anda tabiri caizse gasp edilmiş. Çağrımıza belediye başkanı kulak verecek mi vermeyecek mi bakalım göreceğiz. Talebimizin yerine getirilmesi durumunda, başkanı ziyaret ederek teşekkür edeceğiz. Şunu da belirtmek isteriz ki buranın sıkıntısını çözmesi takdirde, Başkan Tahsin Erdem gönüllerimizde ‘taht’ kuracaktır.”

HABER-FOTOĞRAFLAR: ORHAN AKYÜZ

Bb20Ead2 C648 44Cf 9286 0C563E75582C

Ec811E36 E158 4507 818A 951577C6B36D