Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi(ZBEÜ) Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer başkanlığında bugün ZBEÜ Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürleriyle toplantı yapıldı. Buna göre 28 merkez müdürlüklerinin önüne 'Zonguldak' ibaresi eklendi.

Üniversite Senato Salonunda öğleden sonra düzenlenen toplantıya Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Hakan Bakkal ve 36 Araştırma Merkezi Müdürü katıldı.

7A ailesi iftar geleneğini sürdürdü 7A ailesi iftar geleneğini sürdürdü

Toplantının gündem maddelerinden biri bazı merkez isimlerinin değiştirilmesi konusu oldu. Buna göre üniversite isminin değiştirilmesinden önce kurulan merkezlerinden 28 tanesinin başına Zonguldak ibaresi eklenmesi kararı alındı. Toplantıda görüşülen bir diğer husus ise örnek bir yönergenin hazırlanması ve danışma kurulu olmayan yönergelere ivedilikle danışma kurulu oluşturulması oldu. Merkez Müdürlüklerinin web sayfaları formatlarının ana web sayfamıza uygun hale getirilmesi önerisinin de konuşulduğu toplantıda, birbirine benzer faaliyet gösteren Araştırma ve Uygulama Merkezlerinin birleştirilmesi olasılığı da masaya yatırıldı.

Toplantıda konuşan Rektör Özölçer, yeni atanan müdürlere hayırlı olsun dileklerini sunduktan sonra merkezlerdeki faaliyetlerin arttırılması gerektiğine dikkat çekti.

Üniversitedeki Uygulama ve Araştırma Merkezi sayısının fazla olduğunu belirten Özölçer, bu merkezlerden daha yüksek performanslar beklediğini dile getirdi.

Özölçer, ayrıca bundan sonra Merkez Müdürleriyle daha sık toplantı yapacağını ve müdürlerin her toplantıya faaliyet çıktılarıyla ve yeni fikirlerle gelmesi gerektiğini söyledi.

Toplantı yaklaşık bir buçuk saat sürdü.