Zonguldak’ın Kozlu ilçesine bağlı çıkan Örencik köyünde çıkan yangında 2 ev kül olmuştu. Aniden yükselen alevlerin arasında kalan Şaban Şen'in, köylüler tarafından cam kırılarak kurtarıldığı öğrenildi. Bu rada yanan evden geriye olaydan 1 hafta önce çekilen görüntü kaldı. 

Elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangın, Örencik Köyü Merkez Mahallesi'nde meydana gelmişti.

İddiaya göre dün sabah saatlerinde Şaban Şen’e ait ahşap evden çıkan yangın, Mustafa Şen’e ait eve sıçradı. Bu sırada Şevket Şen’e ait evin çatısı ve ahırında da maddi hasar oluştu.

İhbar üzerine olay yerine sevk edilen Kozlu, Zonguldak ve Kilimli Belediyesi İtfaiye  ekipleri ile Orman İşletme Müdürlüğü’ne bağlı ekipler yangına müdahale etti. Güçlükle kontrol altına alınan yangında 2 ev kül olurken, 1 ev hasar gördü.

CAMI KIRARAK KURTARMIŞLAR...

Köy sakinlerinden alınan bilgiye yangın Şaban Şen'e ait evden çıktı. Şaban Şen'in 2 ay önce eşinin vefat ettiği ve yalnız yaşadığı öğrenildi.

TTK’nın maden ocağında yangın tatbikatı! TTK’nın maden ocağında yangın tatbikatı!

Olay sabahı dışarıdan çıtırtı sesi duyduğunu belirten Şen kapıya yöneldiğinde alevlerin üzerine geldiğini, kapının önüne koltuk dayayarak kurtulmaya çalıştığını belirtti. Bu sırada komşularının salon camını kırarak kendisini kurtardığını kaydetti. Örencik köyü sakinleri ise tek tesellilerinin yangında can kaybının yaşanmaması olduğunu dile getirdi.

OLAYDAN 1 HAFTA ÖNCE EVİN GÖRÜNTÜSÜ ÇEKİLMİŞ

Bu arada olaydan bir hafta önce yakınları tarafından evin videosunun çekildiği görüntüler ortaya çıktı.

6676

F824A50B 2Df3 45D5 9220 F0B087337B55