(ÖZEL HABER)

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Zonguldak Çalışma ve İŞKUR İl Müdürü Okan Şentürk, ataması yapıldığı günden itibaren görev dışı makam aracı kullanma geleneğine “neşteri” vurdu.

Araştırmacı gazeteci Orhan Akyüz’ün edindiği bilgiye göre, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Okan Şentürk’ün, ataması yapıldığı günden itibaren bugüne kadar 709 gündür görev dışı makam aracı kullanma geleneğini kaldırarak şahsi otomobilinden faydalanıyor.

TASARRUFÇU MÜDÜR, VATANDAŞLARIN TAKDİRİNİ KAZANIYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yayımladığı, kamu kurum ve kuruluşlarının harcamalarında tasarruf sağlanması, bürokratik işlemlerin azaltılması ve kamu kaynaklarının etkili, ekonomik ve verimli kullanımına ilişkin ‘’tasarruf tedbirleri’’ genelgesine Müdür Şentürk’ün harfiyen uyması, vatandaşların takdirini kazanıyor.

“CUMHURBAŞKANIMIZIN GENELGESİNE HER DAİM HARFİYEN UYMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

‘’Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yayımladığı genelgeye her daim harfiyen uymaya devam edeceğiz.
Bizlere emanet edilen göz bebeğimiz güzide kurumlarımıza gözümüz gibi bakmak boynumuzun borcudur” diyen Müdür Şentürk, evine ve işine gidiş gelişlerinin yanı sıra kuruma ait 67 DP 645 plakalı makam aracını görev dışı hiçbir zaman kesinlikle kullanmamaya sonsuza dek devam edeceğini, kurumlarında tüyü bitmemiş yetimin hakkının olduğunu, her zaman bir kuruşun harcanması gerektiğinde bin kez düşündüğünü bildirdi.

Madencilerin 214 yıllık dostu sergileniyor Madencilerin 214 yıllık dostu sergileniyor

OKAN ŞENTÜRK KİMDİR?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü görevine 13 Mayıs 2022 tarihinde başlayan evli ve iki çocuk babası Şentürk,  1976 yılında Zonguldak’ta doğdu.
İlk ve ortaöğretimini Zonguldak’ta tamamlayan ve lisans mezunu olan Şentürk, 1997 yılında SSK’da göreve başladı.
Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesinde 2010 yılında Ereğli Sosyal Güvenlik Kurumu Merkez Müdürlüğü görevinde bulunan Şentürk, 2011 yılında Antalya Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdür Yardımcılığı ve 2012 yılından itibaren Zonguldak Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştu.

HABER-FOTOĞRAFLAR: ORHAN AKYÜZ