Zonguldak'taki yağış ve fırtına sonrası can kaybı artıyor. Kdz. Ereğli'de sel suları 4 metreye kadar ulaştı, sular bir otomobildeki 3 kişiyi yuttu.

İddiaya göre araçtan camı kırarak kurtulan İlyas Coşkun isimli vatandaş, yetkililere üç kişinin daha olduğunu söylemesi üzerine jandarma ekipleri arama kurtarma seferberliği başlattı. Yapılan çalışmalarda Coşkun'un ağabeyi Selahattin Coşkun ile Dursun Esen'in, araçtan yaklaşık 300 metre uzaklıkta ise Murat Tosun'un cansız bedenlerine ulaşıldı. Öte yandan Ereğli mendireğine çarparak batan gemideki 12 mürettebattan 1 kişinin cansız bedenine ulaşıldı. Kayıp 11 mürettebatı arama kurtarma çalışması devam ediyor...

Pek çok kent sele teslim oldu, caddeler ve sokaklar göle döndü, evleri su bastı. Fırtına, sel ve aşırı yağışlardan dolayı dokuz vatandaş yaşamını yitirdi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, kayıplara ilişkin "Karadeniz Ereğli’de 3 vatandaşımız hayatını kaybederken, Batman’da 4 vatandaşımız, Diyarbakır’da da 1 vatandaşımız hayatını kaybetti" açıklamasını yaptı.

SU YAKLAŞIK 4 METRE YÜKSELDİ

Zonguldak'ta üç kişinin yaşamını yitirdiği felaketin detayları da ortaya çıktı. Alınan bilgiye göre, ilçede etkisini gösteren sağanak sonrası bir araç, Bölücek Mahallesi Yaraşlıyörük mevkisinde sel sularına kapıldı. Camı kırarak araçtan çıktıktan sonra su üzerindeki ağaçta mahsur kalan İlyas Coşkun, jandarma ekiplerinin 6 saatlik çalışması sonucu, 4 metre yükselen sel sularının bulunduğu alandan bot yardımıyla kurtarıldı.

3 KİŞİNİN CANSIZ BEDENİNE ULAŞILDI

Karadeniz Ereğli Devlet Hastanesi'nde hipotermi tedavisi gören Coşkun'un verdiği ifadede, araçta yalnız olmadığını bildirmesi üzerine çalışma başlatan jandarma, Yaraşlıyörük Deresi'nde söz konusu araca ulaştı.

Derede bulunan araçta Jandarma Sualtı Arama Kurtarma ekiplerince yapılan aramada, Coşkun'un ağabeyi Selahattin Coşkun ile kayınvalidesi Dursun Esen'in, araçtan yaklaşık 300 metre uzaklıkta da Murat Tosun'un cansız bedenlerine ulaşıldı.

Cenazeler, incelemelerin ardından morga nakledildi. 

Rektör, Huzurevi sakinlerini unutmadı Rektör, Huzurevi sakinlerini unutmadı

Bölgede jandarma 2 kişiyi böyle kurtarmıştı.. 

655a27c022dd5

655a27c435d15

Editör: Abdullah KARABACAK