Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen büyük deprem felaketi sonrası Türkiye'de yardım seferberliği devam ediyor. Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti (ZGC) tarafından depremzedeler yararına başlatılan yardım kampanyası sona erdi. ZGC Başkanı Derya Akbıyık ve beraberindeki gazeteciler, Ziraat Bankası Şubesine giderek toplanan nakit yardımını AFAD'ın depremzede hesabına yatırdı.

Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık yaptığı açıklamada yardım kampanyasına katılanlara ve destek olanlara teşekkür ederek şunları söyledi;

"Olağanüstü bir deprem faciası yaşadık.Yüzyılın faciası  ve 10 ilimizi etkiledi. Burada gerçekten devletimiz 9 gündür uoğun bir şekilde çalışıyor. Orada bütün hem arama kurtarma ekiplerimiz ile, hem madencilerimizle, devletimizin olanaklarıyla yerel yönetimler dahi Zonguldak olarak deprem bölgelerinde yer aldık tabii ki diğer illerde yer aldı.

Biz de Zonguldak gazetecileri olarak da nakdi yardımlarım daha öne çıkmasını istedik. Ayni yardımların yapılmasın daha önemli olduğu ortaya çıktı ve bu vesile bizde Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti olarak Merkez ve içerdeki gazeteci meslektaşlarımızın katılımıyla nakdi yardım kampanyası başlattık. Tüm ilçe Dernek başkanlarımız ve meslektaşlarımız katıldı. Yardım kampanyamızı duyan bir iki kuruluşta yardım kampanyamıza destekte bulundu ve Komşu illerimizden de katılım oldu ve böylece Zonguldaklı gazeteciler olarak Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti olarak bu yardım kampanyasını başlattık ve yardım kampanyası bugün sonra erdi ve meslektaşlarımızla beraber nakdi yardımı depremzede hesabına yatırdık.

Ayrıca toplanan ayni yardımları da Zonguldak'ta misafir edilen depremzedelere bizzat kendimiz bağışlayacağız.

Ben tüm bu kampanyamıza katılan arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Ülkemizin tekrar başı sağ olsun, yaralılara sağlık sıhhat diliyoruz vefat edenlere rahmet diliyoruz ülkemiz Bu zor günleri birlik beraberlikle atlatacaktır Zonguldaklı gazeteciler olarak üzerimize düşeni yapmaya her daim devam edeceğiz. Ben kampanyamıza katılan herkese çok teşekkür ediyorum"

ULUSUMUZ DERİN ACILAR İÇERİSİNDE..

Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık yaptığı açıklamada sözlerine şu şekilde devam etti:

"Ülkemizde yaşanan deprem faciası sonrası Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti  önderliğinde, liderliğinde ilçe derneklerimizin de maddi katkısı ile il  genelinde basın kuruluşlarının karlarından, emekçi gazetecilerin maaşlarından nakdi yardım etmek sureti ile ulusumuzu derin acılar içerisinde bırakan deprem mağduru vatandaşlarımıza nakdi yardımda bulunmak sureti ile aşağıda isimleri olan basın kuruluşları ve gazeteciler yardımda bulunmuştur. Depremin olduğu ilk günden itibaren Zonguldak Valiliğimizin olsun. Ülke geneli mülki amirlikler olsun, AFAD olsun, yardım yapılması adına ‘’Nakdi ve Ayni’’ yardım yapılması adına kampanyanın sınıflandırıldığını görüyoruz. Depremin üzerinden geçen bir haftalık süre zarfında genelde Ayni yardım yapılıyor.Bu anlamda farkındalık olması açısından, ve herkese örnek olması bakımından biz Zonguldaklı  Gazeteciler olarak nakdi yardım kampanyasının öncülüğünü yapmış bulunmaktayız.Deprem yardım kampanyasına katılan ZGC, yönetim, Çaycuma, Devrek Ereğli Alaplı gazeteci ilçe başkanlarım, basın kuruluşları, gazeteci meslektaşlarım ve haber ajanslarına çok teşekkürler.

Nakdi yardım yapan basın kuruluşları ve emekçi gazeteciler .

Şafak Gazetesi   (Muhammet Asmaz, Seçkin Kırarslan – Şaban Yılmaz-Hüseyin Ekinci )

İnanış Gazetesi   ( Hasan Atik- Ece Sönmez )

Çınar Gazetesi. ( Ali Cinal- Gülseher Cinal)

Çaycumalı Gazeteciler ( Davut Uyar , Gülcan Çolak, Yeliz Alagöz, Anıl Taşkıran, Ercan Karakuş, Hakan Miyanyedi, Barış Dinç,)

Devrek Postası Hakan Çavuşoğlu.

EGD Başkanı Şafak Erel.

Pusula  Gazetesi  Öznur Güneş, Ender Yüksel ve Cüneyt Özfidan.

Yeni Adım Gazetesi Ercan Demir, Ersin Çorbacı, Ercan Aygün.

İnanış Gazetesi Muhammet Karapınar.

Gündem Gazetesi Sibel Yavuz,

Yeni Hürses Süleyman Şen,

Alaplı AGD Başkanı Doğan Bostancı  

TTK’nın maden ocağında yangın tatbikatı! TTK’nın maden ocağında yangın tatbikatı!

Alaplı Son Haberimiz Ertuğrul Yüksel.

AGD Yöneticisi Mustafa Kanca.

 Gazeteci Sermet  Aksu     

 ÇGD Başkanı Sezai Bilici

Zonguldak Press Abdullah Karabacak.

İHA Zonguldak Temsilcisi Onur Altındağ

Çizgi Matbaası Aysun, Erol Akman ve Yüksel Arıcı

Zonguldak DHA temsilcisi Ali Sencer Arslan.

Haber 67 Havva Baki ,

Şafak Gazetesi Meryem Demir

Kozlu Taksi Durağı

El Ele Derneği -

ZGC  Başkanı ve Medya Sahibi Derya Akbıyık-

Kanal B Batuhan Darakçı

Radyo Kulüp

Halkın Sesi Şebnem Saka

Hasan Özgür Özen Ankara Parlamento Muhabiri

Kanal B Duygu Elma Özfidan

Zonguldak Valilik Basın Azize Burgucu

KARABÜK BRTV Mehmet Çetinkaya.

ZGC adına Zonguldak Valiliğine yatırıldı... '

4475eb5b-eb72-4376-9e99-585d3a46488b

8c52d03f-0dc8-4ec0-8baa-04aa20161bb2

5630007e-752b-44ff-b905-de8caf5b7371