(Haber: Orhan Akyüz) - Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğü, kente gelen depremzede öğrenciler için hazırlıkların tamamlandığını bildirdi.

Müdürlüğün, yazılı basın açıklamasında, şunlar kaydedildi:

‘’Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 10 ili etkileyen deprem sonrası, afet bölgesinden ilimize gelen ailelerin okul çağındaki öğrencilerimiz için hazırlıklar tamamlandı.

Milli Eğitim Müdüründen başarılı öğrencilere ödül... Milli Eğitim Müdüründen başarılı öğrencilere ödül...

Afet bölgesinden gelen öğrenciler, 20 Şubat Pazartesi günü itibariyle Zonguldak genelindeki okullarda II. dönem eğitim öğretime başlayacaklar. Milli Eğitim Bakanlığı, depremden etkilenen 10 ildeki okullarda eğitim görmekte olan öğrencilerin istedikleri illerdeki okullara nakledeceklerini duyurmuştu.

Bu kapsamda, Zonguldak genelindeki okullara da deprem bölgesindeki illerden öğrenci nakilleri devam ediyor.

Açıklamada, deprem bölgesinden gelerek Kilimli ve Çaycuma ilçelerinde KYK (Kredi ve Yurtlar Kurumu) yurtlarına yerleştirilen ailelerin okul öncesi çağındaki öğrencileri için açılan anasınıflarını ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan’ın, şu ifadeleri kullandığı belirtildi:

‘’Zonguldak Valiliğimiz koordinasyonunda KYK yurtlarına yerleştirilen ailelerin okul öncesi çağındaki öğrencilerimiz için Kilimli ve Çaycuma ilçelerimizde yurt müdürlükleri bünyesinde anasınıfları açtık.

Bugün, Kilimli ilçemizde KYK yurt bünyesinde açtığımız anasınıfını ziyaret ettik. 3-5 yaş gruplarında açılan anasınıflarındaki öğrencilerimize, hem eğitim öğretime devam etmekte hem de depremin etkilerinden uzaklaşmaları için her türlü eğitim desteği ve rehberlik çalışması yapılmaktadır.

‘ÇOCUKLARIMIZIN YÜZÜNDEKİ TEBESSÜMÜ, ÜLKEMİZİN UMUDU OLARAK GÖRÜYORUZ’

Öğrencilerimize gereken tüm desteği sağlayacağız. Depremden etkilenerek ilimize gelen alilerimizi misafir ettiğimiz tüm bölgelerde okul öncesi çağındaki öğrenci sayımız 5’e ulaştığında uygun eğitim ortamını, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinasyonunda hemen hazırlayarak anasınıfının açılması için  gerekli çalışmaları başlatıp öğretmen görevlendirmesi yapıyoruz.

Çocuklarımızın yüzündeki tebessümü, ülkemizin umudu olarak görüyoruz. Onların yüzündeki tebessümün her daim olması için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Çocuklarımız bize emanet.’’

ce2a0556-fd63-4dde-8c15-5fe5fac6e3af

e31df31b-f381-47e7-89d6-d3b9f8efa905

HABER: ORHAN AKYÜZ