Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, yerel ve ulusal medya temsilcileri ile bir araya gelerek gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. 

21 Haziran Zonguldak’ın kurtuluşu nedeniyle Zonguldak Belediyesi olarak üç gün sürecek olan Yaz Konserleri yapacaklarını dile getiren Başkan Alan Eypio, Demet Akalın ve Ekin Uzunlar ile anlaşma sağladıklarını söyledi. 

Cumhurbaşkanının Filyos’ta gerçekleştiren Karadeniz gazını denize indirme ve kaynak töreni hakkında da bilgiler veren Başkan Alan, eski meclis başkanı Köksal Toptan’ın afiş açıklamalarına hak verdiğini belirtti.

Otobüs ihalesinin yapıldığını ve en kısa zamanda ulaşım hizmetinin hayata geçerek vatandaşlara hizmet vereceğinin altını çizen Başkan Alan, ihalede dört mahallenin olmamasını da akaryakıt fiyatlarının artışından kaynaklandığını ifade etti.

Mithatpaşa mahallesi ve Alsancak caddesindeki görüntü kirliliğini engel olmak için kentsel dönüşüm çalışmalarının en kısa zamanda hayata geçirilmesi anlamında planlamaların devam ettiğini vurgulayan Başkan Alan, AK Parti il teşkilatı içindeki konuşmaların basına sızması konusunda da muhatabın kendisi olmadığını dile getirdi.

Zonguldaklı Yönetmen Kıvanç Baruönü’nün sosyal medyada Kapuz Plajı ile ilgili yaptığı paylaşımı ciddiye almadığını söyleyen Başkan Alan, Baruönü’nün Zonguldak’tan bihaber, reklam kokan ve kendi PR’ını yapma çabası gayreti içerisinde olduğunu görmekten ötürü üzüntü duyduğunun altını çizdi.

Başkan Dr. Ömer Selim Alan Gazetecilere yaptığı açıklamada, “Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle bir daha bakanlarımızla birlikte gelerek Zonguldak’a gelerek bizleri onare etti. Zonguldak için tarihi önemli bir olaydı. Tarihi günlere tanıklık ediyoruz. Dünyada eşi benzeri olmayan inanılmaz bir çalışma var. Bizlerde bu sürece şahitlik ediyoruz. Önümüzdeki yıllarda Türkiye’ye en önemli mihenk taşlarından biri olarak. Sultan Abdülhamit’in projesi hayat buldu. Cumhurbaşkanımız artık Zonguldaklı oldu. Hem taleplerimizi arz ettik. Programdan sonra kendilerini mutlu bir şekilde yolcu ettik. Önümüzdeki günlerde yine Cumhurbaşkanımızı davet edeceğiz.

KÖKSAL TOPTAN’ININ AÇIKLAMALARINI DOĞRU BULUYORUM!..

Zonguldak’ta birtakım söylentilerin olduğuna bende sonradan öğrendim. Sayın eski Meclis Başkanımız Köksal Toptan’ın Filyos’taki programın tanıtımının şehir merkezinde tanıtılmaması konusundaki açıklamalarına katılmamak mümkün değil. Evet, tanıtım yapılabilirdi. Bir daha sefere inşallah bu eksiklik giderilmiş olur. Cumhurbaşkanımızın Zonguldak’a gelmesi ve sıkıntılarımızı da paylaşmamız son derece önemliydi. İlk Filyos limanının çalışmaları başlandığında hayal olarak görülen bir projenin hayata geçtiğini görmek bizleri mutlu etti.  Dünya çapında muhteşem bir projenin sağlam bir şekilde ilerlediğini görmek son derece güzel…

KIVANÇ BARUÖNÜ’NÜN İŞİ YÖNETMENLİK VE FİLM ÇEVİRMEYİ O ÇOK İYİ BİLİR!

Kapuz Plajı konusunda yapmış olduğum açıklama ile ilgili Zonguldaklı yönetmen Kıvanç Baruönü’nün açıklamalarını şaşkınlıkla okudum. Kendisinin işi yönetmenlik olduğu için konuyu filmleştirmiş. İyiki Kapuz plajını biz işletiyoruz dedik. Mecliste söylediğimiz bir lafı sanki Zonguldak halkına söylemişiz gibi lanse edilmesi hoş bir durum değil. Kendileri de bu olayı filmleştirerek çok iyi işlemişler. Ne yazık ki, Zonguldak’tan bihaberler ordusuna şimdi de bihaber yönetmen eklendi. Sanırım kendilerinin PR’ını yapmak istiyor. Keşke, kendileri bilgi alarak açıklama yapsaydı. Böyle Zonguldak sevdalısıymış gibi reklam kokan, popülist açıklamalar doğru değil. Sanırım kendisinin bu aralar reklama ihtiyacı var. Zonguldak’ta yüz bin kişi yaşıyor. Merkez, ilçeler ve yurtdışından gelen insanlar bu laftan etkilenmemişte sadece yönetmen arkadaşımız alınmış. Kendisini de çokta ciddiye almadık. Zonguldak halkının aklıyla alay ediyor sanırım. Böyle reklam kokan hareketleri de tasvip etmiyoruz.

HALK OTOBÜSÜ SORUNU KALICI OLARAK ÇÖZÜLÜYOR!..

Halk otobüsü konusunda da arkadaşlar gerekli incelemeleri yaptılar. İl başkanları toplantısına katılcağım için şehir dışında olacağım. Cuma günü geldiğimde detaylı şekilde inceleyeceğim. Dört mahallenin neden ihalede değerlendirilmediğini insanlarımızın anlayacağını düşünüyordu. Mazot fiyatlarının yüksekliği konusunda da maliyet sıkıntısı oluyor. Bu yönde de Zonguldak’tan bihaber siyasi ve yönetmenlerin boş konuşmaları ile karşılaşıyoruz. Konuşmak için konuşan popülist boş konuşmalardan bıkmayanlara cevap vermeye devam edeceğiz. Belli bir kesime şirin gözükmeye çalışıyorlar. Bizim insanlarımız hizmet istiyor. Vatandaşlarımız bu konuları aştı ve ciddiye almıyorlar. Zonguldak’ta insanları birbiriyle  polemik yaşayarak bir yere varılamaz. İnsanlarımızı bilgilendirerek hizmetlerimize odaklanıyoruz. Millet iradesinden başka bir irade tanımadık. Vatandaşımızın istediğini yapmaya çalışıyoruz. Otobüslerimizi de hizmete sokup kalıcı olarak bu sorunu ortadan kaldırmak istiyoruz.

PARTİ İÇİNDEKİ KONUŞMALARIN BASINA SIZDIRILMASI SORUSUNU MUHATABI BEN DEĞİLİM!..

Hele ki, dün Filyos’ta yerin altındaki dağların kırılarak denizin dibine bir şehir inşa ederek memlekete hizmet vermeye çalışan bir düşünce içinde olan bir partiyiz. Konuşmak için konuşanlar sanırım akıl tutulması yaşıyorlar. İktidarımızın gücünü hizmet olarak vatandaşımıza yansıtmaya çalışıyoruz. Bakanlarımızın da bu konuda bize destekleri emin olun bizleri motive ediyor. Olumsuz ve gereksiz konuşmaları ciddiye de almıyorum. Siz sorduğunuz için cevap veriyorum. Yine diyorum Adliye orada elinde belgesi olan gitsin gereğini yapsın. Öyle dediler diye haberde yapılmaz gereksizde konuşulmaz. Vatandaşımız sadece kaliteli hizmet bekliyor. Boş polemiklerle işimiz olmaz. AK Parti Zoguldak teşkilatı içerisindeki konuşmaların ve sosyal medya içindeki yazışmaların basına yansımasını doğru bulmuyorum. Böyle bir konunun muhatabı ben değilim. Bu soruyu bana değil İl Başkanı Zeki Tosun’a sorun.

ZONGULDAK’TA KENTSEL DÖNÜŞÜM PLANIMIZ HAYATA GEÇİYOR

Mithatpaşa mahallesindeki ve Alsancak Caddesinde görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak içinde o bölgede kentsel dönüşüm hamlelerini planlıyoruz. En kısa zamanda Zonguldak’ta kentsel dönüşüm konusunda çalışmalarımız var.

ZOGULDAKLILAR EYPİO, EKİN UZUNLAR ve DEMET AKALIN’LA UÇACAKLAR

Kadın Asla Unutmaz! Kadın Asla Unutmaz!

Pandemi nedeniyle iki yıldır sosyalleşmeyi özledik. Geriye dönük olarak oturup nöbetçi eczacı nöbetçi lastikçi takip etmekten kurtulup sosyalleşmeye başladığımız zamanlara geldik. Şimdi vatandaşlarımızın bizden isteklerini görüyoruz. 21 Haziran Zonguldak halkını konserlerimizle kutlayacağız. Zonguldak Belediyesi yaz Konserleri adı altında ücretsiz üç gün boyunca müziğe doyacağız.   24-25-26 Haziran’da yaz konserleri adı altında konserlerimiz olacak. Yeni yıldan itibaren de festival çalışmalarımıza başlayacağız. 24 Haziran Cuma günü Eypio, 25 Haziran Cumartesi Demet Akalın, 26 Haziran Pazar günü Ekin Uzunlar bizimle olacak. Kargo alanında Zonguldak halkımızın sosyalleşeceği çok güzel konser etkinliği yapacağız. Tır parkında vatandaşlarımız müziğe doyacaklar. Liseli, üniversiteli gençlerimizin özellikle talepleri üzerine sanatçı tercihimizi de ona göre yönlendirdik. Sanatçı arkadaşlarımızla anlaşmalarımız yapıldı. Vatandaşlarımız keyif alırlar diye umut ediyoruz.” dedi.

Editör: Abdullah KARABACAK