Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7.7 ve 7.6'lık depremler sonrası oluşan enkazın altında kalan 5 yaşındaki Kumsal bebek, Zonguldak UMKE ekiplerinin yoğun çalışması sonucu sağ olarak kurtarıldı. Zonguldak UMKE Sorumlusu Hülya özoğlu ve ekibinin 17 saat sonra enkaz altında ulaştığı Kumsal bebeği kurtarma anları A Haber Muhabiri tarafından saniye saniye kaydedildi.

Türkiye, yüz yılın en büyük ikinci depremiyle güne uyandı. Merkez üssü Kahramanmaraş olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde 2 deprem meydana geldi. Deprem Malatya, Gaziantep, Hatay, Adana, Kilis, Adıyaman, Diyarbakır, Şanlıurfa, Osmaniye'de de büyük yıkıma neden oldu.

Türkiye'nin çeşitli illerinde görev yapan sağlıkçılar, Sağlık Bakanlığı'nın talimatıyla deprem bölgesine sevk edildi. Depremzedeleri kurtarmak üzere Kahramanmaraş'ta görevlendirilen Zonguldak UMKE Sorumlusu Hülya Özoğlu, ekibiyle birlikte enkaz altında 17 saattir kurtarılmayı bekleyen 5 yaşındaki Kumsal bebeğe ulaştı. Kumsal bebeğe seslenerek moral vermeye çalışan Özoğlu ve beraberindeki ekip, Kumsal bebeği sıkıştığı yerden kurtararak hastaneye kaldırdı. Çalışmaları uzaktan izleyen vatandaşlar, Kumsal'ın sağ kurtarılmasıyla rahat nefes aldı.  

Kullanırken bir kez daha düşünün: Faydası değil zararı var! Kullanırken bir kez daha düşünün: Faydası değil zararı var!

7 GÜNLÜK MİLLİ YAS İLAN EDİLDİ

Devletin tüm kurumları ve yerel yönetimlerin yanında sivil kurtarma ekipleri, jandarma, polis ve Mehmetçik kurtarma çalışmalarına koştu. 10 ilde büyük bir özveri ile çalışmalar sürerken, Başkan Recep Tayyip Erdoğan 7 gün milli yas kararı alındığını duyurdu.

0x0-1675716421934