Zonguldak İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ahmet Güral Karayılmaz, “İlimizdeki 900 kilometrelik grup yollarımızın kar yağışından kapanmaması için 490 civarında  çalışanımızla 24 saat teyakkuzda olunacaktır’’ dedi.

Karayılmaz, yaptığı açıklamada, Zonguldak İl Özel İdaresi olarak vatandaşların mağduriyet yaşamamaları için her dönem olduğu gibi kış öncesi radikal tedbirler aldıklarını, karla mücadele ekiplerinin hazırlıklarını eksiksiz  tamamladıklarını söyledi.
Yaklaşık 150’si genel sekreterlik Özel İdaresinde olmak üzere şantiyelerdekilerle birlikte 490 civarında kişiyi istihdam ettiklerine dikkati çeken Karayılmaz, şunları kaydetti:
‘’İlimizdeki 900 kilometrelik grup yollarımızın kar yağışından kapanmaması için 490 civarında çalışanımızla 24 saat teyakkuzda olunacaktır. 
Karla mücadele çalışmaları için 11 adet greyder, 15 adet kar bıçaklı kamyon, 13 adet kanal kazıcı, 8 adet lastik tekerlekli yükleyici, 1 adet dozer olmak üzere toplamda 48 araç ve iş makinesi hazır durumdadır. 
Bu işlerde çalıştırılması planlanan 2 makine arızalı olup bakım onarım çalışmaları devam etmektedir.
Karla mücadele çalışmalarına yönelik cins ve miktarı belirtilen araç ve iş makinelerinin zincir ihtiyaçları giderilmiş olup Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ile bakımevi personellerinin tamamı görev başında olacaklardır. Karla mücadelede görevli mesai arkadaşlarımızın her zaman olduğu gibi yine fedakarca çalışacaklarına inancım sonsuz. Kış öncesi radikal tedbirler aldığımızı rahatlıkla söyleyebilirim.’’

Acılık esnafı, dükkanlarının önünü kapatan ATM'lerden dertli... Acılık esnafı, dükkanlarının önünü kapatan ATM'lerden dertli...

DİJİTAL TAKİPLE ANINDA MÜDAHALE 

Kar yağışından dolayı 900 kilometrelik grup yollarının kapalı ya da açık olduğunu harita üzerinden gösteren web sitesine yükledikleri yazılım sayesinde anında öğrenerek müdahale edebildiklerine işaret eden Karayılmaz, ‘’Bu vesileyle zamandan da tasarruf sağlamaktayız. Bu siteye giren herkes bizleri aramadan her şeyden haberdar olabiliyorlar, hangi yolların açık, hangilerinin de kapalı olduklarını görebiliyorlar’’ diye konuştu.

MUHTARLAR VE VATANDAŞLAR MEMNUN

Bu arada Zonguldak İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ahmet Güral Karayılmaz’ın hummalı başarılı çalışmalarından muhtarların ve vatandaşların memnun kaldıkları öğrenildi.

HABER: ORHAN AKYÜZ