ZBEÜ Devrek Meslek Yüksekokulu Aşçılık programı öğrencileri, Sinop Lezzetleri Sempozyumu’nda elde ettikleri birinciliklerle göz doldurdu.

"Belediyenin borcu yanlış hesaplanmış" "Belediyenin borcu yanlış hesaplanmış"

Rektörlük'ten konuyla ilgili olarak, şu ifadeye yer verildi:

"13-16 Ekim tarihleri arasında Sinop’ta düzenlenen etkinlik kapsamındaki yemek yarışmasından birinciliklerle dönen öğrencilerimiz Üniversitemizin adını Gastronomi ve Aşçılık alanında da duyurdu. 2 kategoride yarışan öğrencilerimizden Berfun Çağlar, hazırladığı tabak ile üniversitelerarası kategoride, Fatma Zehra Aydın ise yaratıcı yöresel yemek kategorisinde birinci seçildi.

Sempozyumda açtıkları tanıtım standıylafarklı üniversitelerden gelen katılımcılara ilimizin gastronomik ürünleri olan Devrek cevizli kömeç ve beyaz baklava ikram eden öğrencilerimiz özellikle şeflerin ilgisini çekti.

Elde ettikleri başarı sonrası açıklamada bulunan öğrencilerimiz birinciliklerini,etkinliğe katılımlarını ve unutulmaz bir deneyim yaşamalarını sağlayan Rektörümüz Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer’e hediye ettiklerini ifade ederek Rektörümüze desteklerinden ötürü teşekkürlerini iletti."

4 (1)-1

10-2

Editör: Abdullah KARABACAK