Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Kalite Komisyonu yıllık dış paydaş değerlendirme ve istişare toplantısı Rektör Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer başkanlığında Sezai Karakoç Kültür Merkezinde düzenlendi.

Bugün öğleden sonra gerçekleşen toplantıya Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, Zonguldak Belediyesi Başkan Yardımcısı Erol Yılmaz, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu ve Prof. Dr. Bekir Hakan Bakkal, Karabük Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İzzet Açar, Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Abdullah Taşkesen, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Lutfi Altunsu,Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir,Gençlik ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel, dış paydaş temsilcileri ve akademik- idari personelkatıldı.

Rektör Özölçer’in açılış konuşmalarıyla başlayan toplantı, birimlerin kalite temsilcileriyle dış paydaşları bir araya getirerek görüş alışverişinde bulunulmasını amaçladı. Açılış konuşmasında Üniversitemizinkalite odaklı büyümesini kararlılıkla sürdürdüğünü aktaran Özölçer, kurumun tüm süreç ve işleyişte dış paydaşların katılımına önem verdiklerini belirtti.

‘Üniversitemiz Kalite Güvencesi Alanında İyi Bir Noktada’

Üniversitenin kaliteli eğitim, topluma hizmet ve uluslararasılaşma konularına verdiği öneme dikkat çeken Rektörümüz Özölçer, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nin Türkiye’de kalite güvencesi alanında, aralarında oldukça büyük ve köklü üniversitelerin de olduğu birçok yükseköğretim kurumundan daha iyi bir noktada olduğuna dikkat çekti.

Paydaşların iş birliği ve katkılarının son derece önemli ve değerli olduğunu vurgulayan Rektör Özölçer,göreve başladıkları 2022 yılının Nisan ayından bu yana paydaşların desteği ile çok değerli ve önemli projelere imza atıldığını dile getirdi.Özölçer, ayrıca Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi olarak tüm paydaşlara bilimsel açıdan her zaman destek vermekten mutlulukduyacaklarını ifade etti.

Açılış konuşmasının ardından Rektörümüz, Üniversitemizin tarihçesi, fiziki durumuve faaliyetleri hakkında çeşitli bilgilerin yer aldığı bir sunum gerçekleştirdi. Sunumda, öğrenci ve öğretim üyesi sayısı, idari ve akademik personel sayısı,bölüm ve programların faaliyetleri, uluslararasılaşma süreci, sektör işbirlikleri ve kalite sürecine ilişkin faaliyetler hakkında bilgiler yer aldı.

2023 yılından itibaren hayata geçirmeyi planladıkları projelerle ilgili de konuşan Özölçer, bunların arasında Üniversite Hastanesi bünyesinde ilik nakli merkezinin kurulması projesini gösterdi. Üniversitenin araştırma geliştirme ve bilimsel faaliyetlerde bulunması kadar toplumsal katkı faaliyetlerine de odaklanması gerektiğini dile getiren Özölçer, 2023 yılından itibaren topluma hizmet faaliyetlerinde de artışı hedeflediklerini belirtti. 

"5 yıl boyunca eser siyaseti yapmaya gayret gösterdik" "5 yıl boyunca eser siyaseti yapmaya gayret gösterdik"

Dış paydaşların görüş ve önerileriyle ile devam eden etkinlik yaklaşık 2 saat sürdü.

WhatsApp Image 2023-01-04 at 17.21.39

WhatsApp Image 2023-01-03 at 16.07.20-1