2024 yılında son veriyor... 2024 yılında son veriyor...

Dünya Üniversiteler Combat (Dövüş Sporları) Kupası organizasyonunda Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi öğrencileri bireysel ve takım olarak elde ettiği başarılarla göz doldurdu.

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) ev sahipliğinde 21-23 Eylül tarihleri arasında düzenlenen organizasyona 50 ülke ve 430 üniversiteden 769 sporcu katılırken, ZBEÜ öğrencileri evlerine yarışlardan dört derece elde ederek döndü.

Sambo Branşı bireysel müsabakalarındaöğrencilerimizSamet Kumtaş64 kiloda,Revşan Yazıcı 59 kiloda, RamilAmiraslanovise 58 kiloda dünya üçüncüsü olurken,öğrencilerimizinde yer aldığı takım müsabakalarında Sambo Türk Milli takımımız Dünya 2’nciliği elde etti.

Öğrencilerimizin elde ettiği başarılardan dolayı gurur duyduğunu ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, birer eğitim öğretim yuvası olan üniversitelerde kültür, sanat ve spor ile ilgili aktivitelerin öğrencilere perspektif kazandırması açısından büyük önem taşıdığını dile getirdi. Bu önemin farkında olan bir üniversite olarak öğrencilerini söz konusu alanlarda her zaman destekleyeceklerine dikkat çene Özölçer, öğrencilerimizi tebrik ederek başarılarının devamını diledi.