Azerbaycan Devlet Petrol ve Sanayi Üniversitesi (ADNSU) ile Üniversitemiz arasında imzalanan protokol kapsamında, işbirliğinin geliştirilmesine yönelik ‘Petrol ve Gaz Jeolojisi’ toplantısı düzenlendi.

Bugün ZBEÜ Senato Salonu'nda Rektör Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer başkanlığında gerçekleşen toplantıya Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu ve ilgili birimlerin akademik personeli katıldı.

Toplantının açılış konuşmasında geçtiğimiz ay ADNSU ile imzalanan protokolden bahseden Rektör Özölçer, ilgili protokol kapsamında ortak faaliyetlerin başlatılması ve geliştirilmesine yönelik adımların atılması gerektiğine dikkat çekti.

Erdem'den Kent Lokantası açıklaması... Erdem'den Kent Lokantası açıklaması...

İlk olarak ADNSU öğretim elemanlarıyla Üniversitemiz öğretim elemanlarından oluşan ortak çalışma grupları oluşturmayı planladıklarını söyleyen Özölçer, sonraki adımda da ilgili akademik personelden üniversitede çalıştay düzenlenmesini istedi. Çalıştay'ın kapsamı, içeriği ve düzenlenme tarihi hakkında görüş alışverişinde bulunulurken,toplantıda konuşulan bir diğer husus ise iş birliği kapsamında yapılabilecek ortak eğitim faaliyetleri oldu.

‘Üniversitemizin görünürlüğünü hep birlikte arttırabiliriz’

Bu toplantıların 2023 yılının ilk ayından itibaren her hafta düzenleneceğini belirten Rektörümüz Özölçer, katılımcıların her hafta toplantılara yeni bir fikirle ve hazırlıklı olarak gelmesini istedi. Üniversite yönetimi olarak proje ve diğer faaliyetler için personele imkanlar dahilinde her türlü desteği vereceklerini ifade eden Özölçer, “Biz üniversitenin görünürlüğünü arttırmak için üzerimize düşen vazifeyi yerine getirmeye çalışarak çeşitli girişimlerde bulunuyoruz. Ancak bizim gösterdiğimiz çaba, sizlerin de çabası ve özverisiyle meyvesini verebilir. Üniversitemizin görünürlüğünü hep birlikte artırabiliriz” diye konuştu. 

Özölçer, ayrıca üniversitenin başarı sıralamalarındaki yerini yukarıya taşımak için bir dizi planlama içine girdiklerini söyleyerek, tüm birimlerdeki akademik ve idari personelin yoğun bir süreç içine girmeye hazır olmaları gerektiğini hatırlattı.

Birimlerden çeşitli önerilerin sunulduğu toplantı yaklaşık 2 saat sürdü.

Editör: Abdullah KARABACAK