Zafer Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi İlhan Alpboğa, ‘’Muhtemelen biz Zafer Partisi olarak kendi Cumhurbaşkanı adayımızı çıkaracağız, seçimlere de  kendi amblemimiz altında gireceğiz’’ dedi.

Zafer Partisi GİK Üyesi İlhan Alpboğa, partilerinin İl Başkanı Oğuzhan Turan, Merkez İlçe Başkanı Nazmiye Doğangaç ve bazı yöneticilerle birlikte Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti (ZGC) Başkanı Derya Akbıyık’ı makamında ziyaret etti.

‘’CUMHURBAŞKANI ADAYIMIZI ÇIKARTACAĞIZ, SEÇİMLERE AMBLEMİMİZLE GİRECEĞİZ’’

GİK Üyesi Alpboğa, yaptığı açıklamada, şöyle konuştu;
‘’Seçimlere kendi amblemimiz altında kendi parti kimliğimiz altında gireceğiz. Alt düzeyde bazı partilerle ittifak görüşmeleri var ama henüz genel başkanlar seviyesinde bir görüşme yok. Öyle bir şey olursa zamanı geldiğinde kamuoyuna açıklanır. Ama muhtemelen biz Zafer Partisi olarak kendi Cumhurbaşkanı adayımızı çıkaracağız.’’

‘’GEÇİCİ SIĞINMACILAR, TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ İÇİN YÜKSEK BİR GÜVENLİK RİSKİDİR’’

Kendisinin her zaman Anadolu gazetecilerini kendi cılız ışıklarıyla etrafı aydınlatmaya çalışan birer ateş böceği olarak gördüğüne dikkati çeken Alpboğa, şöyle devam etti:
‘’İnşallah ışıklarımızı birleştirir, daha aydınlık Türkiye’de bir araya geliriz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de feyz aldığı Türk Milliyetçiliği çizgisinde bilim, birlik, barış sloganıyla Zafer Partisi’ni kurduk. Zafer Partisi, genellikle geçici korunma altındaki sığınmacılarla gündeme gelmiş bir parti. Geçici sığınma altındakiler Türkiye Cumhuriyeti Devleti için yüksek bir güvenlik riskidir. Kimin nerede olduğunu bilmiyoruz, kimin kayıt altında olduğunu bilmiyoruz, sayı 13 milyona ulaştı, bunlara harcanan para Türkiye’nin bütçesini çok yoracak bir bütçe. Partimizin ekonomiyle ilgili biriminin hesaplamalarına göre koruma altındaki sığınmacılara harcanan parayla ilgili olarak her ailenin fert başına cebimizden çıkan para 1400 dolar. Bunları biz gücümüz yettiğince her gittiğimiz yerde halkımıza anlatıyoruz.’’

Tahsin Erdem: Şeffaflık, dürüstlük ve tasarruf olacak Tahsin Erdem: Şeffaflık, dürüstlük ve tasarruf olacak

‘’PAZAR YERİNDEKİ ARTIŞI 13 MİLYON SIĞINMACI SURİYELİLER ÇIKARIYOR’’

İl Başkanı Oğuzhan Turan da şunları söyledi:
‘’Bugün pazar yerini ziyaret ettik ve pazarda gerçekten ateş var. Bu ateşi Türkiye’deki 13 milyon sığınmacı Suriyeliler çıkarıyor. 
Hedefimiz ve projemiz, sığınmacı Suriyelileri ülkelerine göndermek ve üreten bir millet olarak kendi kendine yeten bir topluluk olmalarıdır.
Sığınmacı Suriyeliler soframızdan kalktığında pazar çantalarımız yüzde 15  daha ucuza dolacak. Bizim projelerimizden biri de işlenmeyen birinci sınıf tarım arazilerini işleyerek daha çok üretmek ve ekonomiye kazandırmak. Ürettiğimiz de ve ürettiğimizi sattığımızda hiçbir yere muhtaç olmayacağımızın bilinmesini istiyoruz. Önce üreteceğiz, sonra da ekonomimizi düzelteceğiz.
Ayrıca Zonguldak’ta teşkilatlanma çalışmalarımızı tamamladık, sahadayız. Gittiğimiz her yerde projelerimizi anlatıyoruz ve vatandaşlardan iyi dilek temennilerini alıyoruz.
Gittiğimiz her yerde Zonguldak’ın sorunlarını dile getirmeye çalışıyoruz, aynı zamanda yeni politikalar da geliştiriyoruz. 
Biz bölgenin kalkınması için mutlaka üretim diyoruz. Zafer Partisi olarak tamamıyla üretim ekonomisine döneceğiz. Çaycuma ilçemize yaptığım ziyarette vatandaşlarımıza, köylülerimize arazilerinizi satmayın çağrısında bulundum. Köylülerimiz şu an orada yeterli üretimin olmadığını anlatıyorlar, ama partimiz iktidar olduğunda bu ortadan kalkacak ve yeniden köylerimize dönüş olacak. Birinci sınıf tarım arazilerimizi süreceğiz. Tarım arazilerimizde yeniden üretimi başlatacağız, ‘sanayinin olduğu yerde üretim olmaz diyenler’ halt ediyorlar. Burada sanayi gelişecek, ama tarım arazileri yok edilmeden. Sanayi de olacak, turizm de olacak, tarım da olacak. Zonguldak planlı ve bölgesel kalkınacak.’’
ZGC Başkanı Derya Akbıyık, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi, misafirlerine çalışmalarında başarılı olmaları temennisinde bulundu.
Bu arasa Başkan Akbıyık, konuklarına ikramlarda bulundu.

HABER: ORHAN AKYÜZ

94272afd-ccc4-4715-9a73-749b4c7f6d1d