Geçen haftalarda mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarında tüm yurtta etkili olan sağanak yağışlar nedeniyle düşüş yaşanıyor. Harita üzerinden yansıya hava tahmin raporuna göre 18 Mayıs Perşembe günü Batı Karadeniz'in sağanak yağışa teslim olacağı öngörülüyor. Yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışın hâkim olduğu havaya bir de Güneydoğu'dan gelen toz taşınımı eklendi. Tüm yurdun yağışlara teslim olacağı bugün hava sıcaklıklarının da yurt genelinde düşüş yaşaması bekleniyor. İşte yurt genelinde bölge bölge hava tahminleri...

Yurt genelinde bir süredir mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları, yurdun pek çok kesiminde başlayan yağışlarla birlikte 2 ilâ 6 derece azalacak.

İL İL HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYIN

Trakya’da etkili olmaya başlayan yağışlar hava sıcaklığını yükseltirken, Batı Karadeniz’in iç kesimleriyle Doğu ve Orta Karadeniz’de de sağanakların etkili olması bekleniyor. Doğu Anadolu ve İç Anadolu’nun da kuvvetli yağışlara teslim olacağı öngörülüyor. Harita üzerinden yansıya hava tahmin raporuna göre 18 Mayıs Perşembe günü Batı Karadeniz'in sağanak yağışa teslim olacağı öngörülüyor.

Güneydoğu bölgesinde ise toz taşınımının yaşanması bekleniyor.

TRAKYA'DA YAĞIŞLAR ETKİLİ OLDU

Okul müdürü ve oğlu, yaşlı çifte saldırdı... Okul müdürü ve oğlu, yaşlı çifte saldırdı...

Yaklaşık iki gündür sıcakların etkili olduğu Trakya’da sabah saatlerinde başlayan yağış havanın da soğumasını beraberinde getirdi.

Bölgede hava sıcaklıklarının gece saatlerinde 12 dereceye kadar düşmesi bekleniyor.

KARADENİZ'DE SAĞANAK BEKLENİYOR

Parçalı bulutlu havanın etkili olduğu Karadeniz’de bugün öğleden sonra yağışların etkili olması bekleniyor.

Rize’nin iç kesimlerinde, Giresun, Trabzon, Artvin ve Bayburt’ta yağacak yağmurların yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU'DA YEREL YAĞIŞLAR

Yer yer bulutlu havanın hâkim olacağı İç Anadolu’da yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültü sağanak yağışların etkili olacağı öngörülüyor.

Başkent Ankara’da yerel olarak kuvvetli yağışlar bekleniyor.