Zonguldak - Karadeniz Ereğli karayolundaki bakır semaverde odunla pişirilen çay, sürücülerin uğrak yeri oluyor.  

Karadeniz Ereğli ilçesi kara yolunun Sücüllü Köyü ana yol güzergahındaki Seyir Vadi Dinlenme Tesisleri işletmecisi Hayrettin Akbaba, gazeteci Orhan Akyüz’e, 6 yıldır oğluyla birlikte tesisin işletmeciliğini yaptığını söyledi.

Ormanla iç içe deniz manzaralı büyüleyici manzarada yudumlamadan geçemiyorlar...

Kim Milyoner Olmak İster'de bir ilk: 5 milyon TL'yi kazandı Kim Milyoner Olmak İster'de bir ilk: 5 milyon TL'yi kazandı

Tesislerinde müşterilerine hizmette sınır tanımadıklarını, her türlü ihtiyaçlarının rahatlıkla karşılanabildiği imkanlarının bulunduğunu anlatan Akbaba, şöyle konuştu:
“İşletmemizde hemen hemen her türlü başta ızgara çeşitlerimizin yanı sıra alkolsüz içeceklerimizle müşterilerimizin hizmetindeyiz. Bu güzergahı kullanan çok sayıdaki araç sürücüleri, yolun kenarındaki bakır semaverde odunla pişirdiğimiz çayın tadına bakmak için zaman zaman kuyruk oluşturuyorlar. Ayrıca eşsiz büyüleyici deniz manzaralı görünümlü doğanın seyrine dalarak kuşların cıvıltıları arasında çaylarını yudumluyorlar, yemeklerini yiyorlar. Burası deniz manzarasının yanı sıra ormanlık alanlarıyla doğanın sanat galerisi konumundadır.”

“Semaverin otantik görünümü mıknatıs gibi çekiyor”

Bazı araç sürücüleri de bakır semaverin otantik görünümleriyle görenleri kendisine hayran bıraktığını belirterek, “Semaverin otantik görünümü mıknatıs gibi bizi çekiyor, 10 liradan satılan çayın tadı da mükemmel. Ayrıca fotoğraf çekmek için harika bir yer, burada çay içmeyi ve yemek yemeyi tavsiye ediyoruz” dediler.

HABER-FOTOĞRAFLAR: ORHAN AKYÜZ

E75Ba387 43A5 47Cf 811C 9A5D5Fa22Dd2