Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Üzülmez Müessesine bağlı maden ocağında yeni kömür üretim panosunun açılışı kurban kesiminin ardından dualarla gerçekleştirildi.

TTK Üzülmez Müessesi 3’üncü Kartiye’de devam eden kömür üretim çalışmaları kapsamında yeni kömür damarı üretime açıldı. Eksi 275 kodunda üretime açılan ve Çay Ayak olarak isimlendiren kömür damarının yarı mekanize sistem ile üretim yapılarak ekonomiye kazandırılacağı belirtildi. Üzülmez İşletmesi Kuyu Başı’nda 30 Aralık 2022 tarihinde gerçekleştirilen törene, TTK Üzülmez Müessese Müdürü Murat Köseoğlu, TTK Üzülmez İşletme Müdürü Müjdat Birol, Üretim Başmühendisi Melih Özer, GMİS Teşkilatlandırma ve Eğitim Genel Sekreteri Tayfun Demir, GMİS Üzülmez Şube Başkanı Sefer Karakabak ve Yönetim Kurulu Üyeleri, maden mühendisleri ve şefleri ile maden işçileri katıldı.

TTK'dan taş ihalesi! TTK'dan taş ihalesi!

Açılış töreninde, madencilerin yeni üretim alanında kazasız belasız çalışmaları temennisinde bulunuldu, kurban kesildi. Törende, Kur-an'ı Kerim okunmasının ardından dua edildi.

üzülmez fotoğraf-1

üzülmez fotoğraf-4

Editör: Abdullah KARABACAK