Zonguldak'ta, 16 Haziran 2022'de yengesini silahla öldüren sanık, 26 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

3. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, sanık Namık Demirbağ(58), SEGBİS ile katıldı. Öldürülen kadının eşi Mehmet Demirbağ ve oğlu C.D. ile taraf avukatları da mahkeme salonunda hazır bulundu.

Gelik'te nitelikli yağma ve tefecilik operasyonu... Gelik'te nitelikli yağma ve tefecilik operasyonu...

Duruşmada söz verilen Mehmet Demirbağ, 17 yaşındaki oğlunun öksüz kaldığını ifade ederek, sanığa hak ettiği cezanın verilmesini talep etti. Sanık Namık Demirbağ ise ağabeyine defalarca karısının kendisine rahatsızlık verdiğini söylemesine rağmen onun bunu göz ardı ettiğini savundu.

Mahkeme, sanık Namık Demirbağ'ı 'kadına karşı kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum eden mahkeme heyeti, haksız tahrik indirimi uygulayarak cezayı 24 yıla düşürdü. Ayrıca, sanık hakkında ruhsatsız silah taşıma suçundan 2 yıl hapis ve adli para cezası verildi. Öldürülen kadının eşi, kararın ardından mahkeme heyetine teşekkür etti.

Zonguldak Birlik Mahallesi Hünkar Sokağı'nda 16 Haziran 2022'de aralarında çıkan tartışma sırasında Namık Demirbağ, yengesi Nurten Demirbağ'ı silahla yaralamış ve silahın kabzasıyla yengesinin kafasına vurmuştu. Annesinin yaralandığını öğrenip olay yerine gelen C.D. ise amcası Namık D'yi bıçakla yaralamıştı.