Meteoroloji, Zonguldak başta olmak üzere Batı Karadeniz ve ülke genelindeki bazı kentler için kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış uyarısı yaptı. Yaz tatilinin son gününü sahillere akın ederek değerlendiren Zonguldaklılar, deniz sezonuna veda etti.  

Yurdun özellikle kuzey kesimlerinde sıcaklıklar 4-5 derece kadar düşecek, yağış kendini gösterecek. İşte haritalarla 5 günlük hava durumu tahminleri...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni haftaya dair hava durumu tahminlerini yayınladı. Yayınlanan tahminlere göre bugün Trakya üzerinden giriş yapan yağışlı hava yarın etkisini tam anlamıyla göstermeye başlayacak.

Binalarda 'kimlik' dönemi: 81 ilde eş zamanlı başladı Binalarda 'kimlik' dönemi: 81 ilde eş zamanlı başladı

İL İL HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYIN

Hava sıcaklıkları düşecek, sağanak yağış Marmara Bölgesi’nin tamamı, Karadeniz Bölgesi’nin büyük kısmı ve Ege Bölgesi’nin kuzeyinde etkili olacak.

Yapılan açıklamada, "Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezinden yapılan uyarıda Batı Karadeniz için kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış uyarısında bulunuldu. 12 Eylül günü sabah 09.00 ila 23.59 arası için yapılan uyarıda şöyle denildi:

"Batı Karadeniz'de beklenen gök gürültülü sağanak yağışların sabah saatlerinden itibaren yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor. Gök gürültülü sağanak yağışlar sebebi ile ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, kısa süreli fırtına ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır." denildi.