Meteoroloji Genel Müdürlüğü 5 günlük hava tahmin raporunu yayımladı. Meteoroloji raporlarına göre bir süredir etkili olan sağanak yağışlar yurt genelinde etkili olmaya devam edecek. Hava sıcaklıklarında ise artış yaşanması bekleniyor.

Rapora göre bir süredir yurt genelinde etkisini gösteren yerel sağanak yağışlar etkili olmaya devam edecek. İl il hava durumu için tıklayınız.

Özellikle Marmara, İç Anadolu ve Karadeniz'de etkili olması beklenen yağışların bir süre daha etkili olması bekleniyor.

YER YER GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK ETKİLİ

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, yurdun kuzey ve batı kesimlerinin parçalı zamanla yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra İç Ege, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Edirne, Rize, Artvin, Kars ve Ardahan çevreleri ile Isparta ve Burdur'un kuzey ilçelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; öğleden sonra ve akşam ilk saatlerde Afyonkarahisar ve Uşak çevreleri ile İzmir ve Manisa'nın doğu, Kütahya'nın güney, Denizli'nin kuzey, Eskişehir'in güney ve doğu ilçeleri ile Ankara'nın batı çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

mgm

Son sinyal, Zonguldak'ta alınmış Son sinyal, Zonguldak'ta alınmış

2