Ülkemizin yüreğinde derin yaralar açan, asrın en büyük deprem felaketi sonrasında kente gelen depremzedelere bir destek de Zonguldaklı Yaşam Koçu Serap Çekiç'ten geldi. Uluslararası Yaşam Koçu Serap Çekiç, Zonguldak'ta barınan depremzedelere ücretsiz olarak seanslar verebileceğini duyurdu.

Ülkemizde yaşanan ve 10 ili kapsayan deprem felaketinin herkesi derinden etkilediğini belirten Uluslararası Yaşam Koçu Serap Çekiç, şunları söyledi:

Altında fırın olan binalar risk altında: 10 yılda binayı eritiyor Altında fırın olan binalar risk altında: 10 yılda binayı eritiyor

"Bilindiği gibi yaşanan büyük  depremin ardından birçok depremzede vatandaşlarımız farklı  şehirlerde yeni bir hayata başlamıştır. Sürecin doğru yönetilmesi, özellikle gençler ve çocuklar üzerinde çok etkili olacaktır. İlimize gelen depremzedelere sevildiklerini ve kabul edildiklerini anlamalarını sağlayacağız. Onlar tahmin bile edilemeyen yoğun  duygular içerisindeler. Özellikle depremden etkilenen çocuklarla iletişim  kurma, sevilme ve kabul edilme duygularının önemsenmesi gerekiyor. Bu kötü sürecin bize iyi şeyler kattığını, bunlardan en önemlisinin de dayanışma  olduğunu depremzedelerimize anlatacağız. Onlar için ücretsiz seanslarımız sonuna kadar devam edecektir."

Editör: Abdullah KARABACAK