Meteoroloji ve AKOM'un dünden bu yana yaptığı uyarıların ardından İstanbul, Ankara ve birçok kentte sağanak yağış etkili oldu. Silivri ve Esenyurt'ta sağanak sonrası rögar kapakları taştı, cadde ve sokakları su bastı. Meteoroloji'den 9 kent için sarı alarm gelirken AFAD, yarın için İstanbul'un Anadolu Yakası, Kocaeli, Zonguldak, Düzce ve Sakarya'ya turuncu kodlu uyarıda bulundu. İstanbul Valisi Yerlikaya da yarın sabah saatleri itibarıyla Megakentte yaşanacak sağanak için vatandaşları uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara (Edirne hariç), İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Doğu Karadeniz kıyıları, Bolu, Düzce, Karabük ve Ardahan çevreleri, Hatay'ın kıyı kesimleri ile Doğu Akdeniz'in Toroslar kesiminin yerel olmak üzere Sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Soma şehitlerini dualarla andılar... Soma şehitlerini dualarla andılar...

Yağışların, sabah saatlerinde Tekirdağ çevreleri ve İstanbul'un batı kesimlerinde (Çatalca ve Silivri çevreleri), öğleden sonra Isparta, Burdur, Denizli, Uşak, Afyonkarahisar, Eskişehir ve Ankara çevreleri ile Kütahya'nın güney kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.