Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Saime Toptan Sosyal Bilimler Lisesi açılış töreninde konuştu. Bakan Özer, "Yardımcı kaynak ile ilgili problemi eğitim sistemimizden köklü olarak kaldırdık" ifadesini kullandı. 

Bakan Özer, ilk olarak Zonguldak Valiliği'ne gelerek Vali Mustafa Tutulmaz'ı makamında ziyaret etti. İkinci ili olarak tarif ettiği Zonguldak'ta bulunmaktan mutluluk duyduğunu vurgulayan Özer, yeni eğitim öğretim dönemine hazırlıklı başladıklarını kaydetti. Okullardaki bakım-onarım ve temizlik olmak üzere bütün ihtiyaçların karşılandığını belirten Özer, bu yıl yardımcı kaynak kitapları hazır etmenin de mutluluğunu yaşadıklarını sözlerine ekledi.

Bakan Özer, kentteki eğitim öğretim olanaklarını yerinde görüp Devrek Köy Yaşam Merkezi'nin açılışını yapacaklarını belirtti.

SAİME TOPTAN SOSYAL BİLİMLER LİSESİ'Nİ AÇTI

Saime Toptan Sosyal Bilimler Lisesi'nin açılışını yapan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Eğitimde müthiş bir seferberlik sürüyor. 20 yılda eğitimin tüm kademelerinde yatırım yaptık" dedi. İlimizde olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Törende konuşan Köksal Toptan ve Saime Toptan da okulun Zonguldak'a hayırlı olması dileğinde bulundu. 

Açılış törenine TBMM 23. Dönem Başkanı KöksalToptan, eşi Saime Toptan, İçişleri Eski Bakanı Abdulkadir Aksu, önceki dönem milletvekilleri Saffet A.Bedük, Necati Çetinkaya, Ayşe Türkmenoğlu, Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu, Hamdi Uçar ve davetliler katıldı.

Milli Eğitim Müdüründen başarılı öğrencilere ödül... Milli Eğitim Müdüründen başarılı öğrencilere ödül...

FciR4uLXEAQ60_o

FciR9WQXEAAGkqF

FciR9nfXkAM6FhQ

FciKWT1XwAAw9udFciFtHMWQAEIurf

Fch7wruXwAIE-dW

Fch7wrxXoAI7IsO