İstiklal Caddesi'ndeki terör saldırısında oyuncu Nurettin Uçar'ın eski eşi Arzu Özsoy ile 15 yaşındaki kızı Yağmur Uçar hayatını kaybetmişti. Sınıf arkadaşlarının Yağmur'la ilgili anlattıkları duygulandırdı.  Arkadaşları en son cuma günü görüştükleri Yağmur'un ölümüne inanamadıklarını belirterek, "Kendisi öldüğünde şehit olarak vefat etmek istiyordu. Şu an hayaline kavuştu..." şeklinde konuştu.

Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde dün 16.20 sıralarında düzenlenen bombalı saldırıda 6 vatandaşımız hayatını kaybetti, 81 kişi yaralandı. Kanlı saldırının ardından harekete geçen polis ekipleri olayı gerçekleştiren PKK/PYD'li kadın terörist Ahlam Albashir'i Küçükçekmece'de saklandığı evde yakalandı.

ÜNLÜ OYUNCU KIZI VE EŞİNİ KAYBETTİ

Bombalı saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlar son yolculuklarına uğurlanırken, geride yürek burkan hikayeleri kaldı. Hayatını kaybedenlerden birisi de oyuncu Nurettin Uçar'ın eşi Arzu Özsoy'la 15 yaşındaki 10. sınıf öğrencisi kızı Yağmur Uçar oldu. Nurettin Uçar Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Kabrin nur mekânın cennet olsun 'datlu kızım" dedi.

ARKADAŞLARI YAĞMUR'U ANLATTI

Ara tatil öncesi en son cuma günü görüştükleri Yağmur'u kaybetmenin üzüntüsünü yaşayan Bağcılar Mehmet Niyazi Altuğ Anadolu Lisesi öğrencileri, Şirinevler Ulu Camii'nde ikindi vakti düzenlenen cenaze törenine katılarak arkadaşlarına son görevlerini yerine getirdi.

Altında fırın olan binalar risk altında: 10 yılda binayı eritiyor Altında fırın olan binalar risk altında: 10 yılda binayı eritiyor

Sınıf arkadaşı Elif Ulusoy, Yağmur ile en son cuma günü ara tatiline çıkmadan önce konuştuğunu söyledi.

Yağmur'un çok çalışkan bir öğrenci olduğunu ve ders notlarının kendisinde bulunduğunu belirten Ulusoy, "Hep ileriye dair konuştuğumuzda kendisi öldüğünde şehit olmak, şehit olarak vefat etmek istiyordu. Şu an hayaline kavuştu açıkçası." dedi. Haberi aldığında çok kötü olduğunu, inanamadığını ve isim benzerliği olabileceğini düşündüğünü dile getiren Ulusoy, "Sonra sınıf gruplarında gördük. Ulaşmaya çalıştık kendisine. Bu şekilde haberimiz oldu." ifadelerini kullandı.

Editör: Abdullah KARABACAK