Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 84. yılı dolayısıyla anma mesajı yayımladı.

Örülerek 10 metre yükseltilecek! Örülerek 10 metre yükseltilecek!

Vali Tutulmaz, mesajında şu ifadeleri kullandı:

‘’Yurdumuzun kurtarıcısı, Cumhuriyetimizin kurucusu büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 84. yılında milletçe sevgi, özlem ve saygıyla anıyoruz.

Bağımsızlık ve özgürlük yolunda milletçe büyük bir fedakârlık, cesaret ve destansı kahramanlıklarla yürütülen milli mücadelenin önderi Atatürk; milletimizin kötüye giden yazgısını değiştirmiş, tarihe yön veren, çağa damgasını vuran, tüm yaşamını aziz milletimize adayan, büyük bir Komutan ve devlet adamıdır.

‘ATATÜRK, YOK EDİLMEK İSTENİLEN BİR MİLLETİ AYAĞA KALDIRMIŞTIR’

Atatürk, yok edilmek istenilen bir milleti ayağa kaldırmış, milli mücadeleyi unutulmaz eşsiz zaferlerle taçlandırmış, sağlam temeller üzerinde yeni bir devlet kurarak bizlere aydınlık ve güvenli bir gelecek armağan etmiş, çağdaş dünyanın yolunu açmıştır.

Büyük Önder Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 84. yılında bizlere düşen en önemli görev, büyük zorluklarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti’ni birlik ve beraberlik içerisinde ilelebet korumak, gözetmek, yaşatmak, aziz hatırasına sahip çıkarak ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için çok çalışmaktır.

Büyük Türkiye Cumhuriyeti, güçlü bir devlet olarak Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşmanın azim ve kararlılığı içerisinde önemli kalkınma hamleleriyle çalışmalarına hızla devam etmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle yaşamı, üstün liderlik vasfı, düşünceleri, engin öngörüsü, barışçıl tutumu ve tarihe mal olmuş başarılarıyla milletimizin ve tüm dünyanın takdir ve saygısını kazanan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, yakın silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi saygı ve şükranla anıyoruz.’’