Ak Parti Zonguldak Belediye Meclis Üyesi Murat Uzun, belediye meclis üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı.

Son 1,5 yıldır gönül kırgınlığı yaşadığını belirten Uzun, "Son bir, bir buçuk yıldır gönül kırgınlığı yaşadığımız, ama yine de kimseye zararımız olmasın diye içimize attığımız bazı olayların üzerine, aslı astarı olmayan siyaset mühendislikleri üzerinden yapılan dedikodu ve hadsiz paylaşımlar sonrası kendim de zarar görmemek adına kararımı bugüne aldım" ifadesini kullandı.   

Aynı zamanda MFA Maske Fabrikası İşletmecisi Murat Uzun, istifasına ilişkin şunları söyledi:

"Sevgili büyüklerim, küçüklerim, arkadaşlarım,

Sevgili Zonguldaklılar,

Bugün Zonguldak Belediye meclis üyeliğinden istifa ederek, ayrıldım.

31 Mart 2019 yerel seçimleri öncesi aday açıklandıktan sonra, İl Başkanımız ve milletvekillerimiz, Zonguldak belediyesini kazanarak, belediyenin hizmet kalitesini yükseltmek, kronik sorunlarını çözmek için taşıdıkları heyecanı benimle de paylaşmıştılar.

Tecrübeme, bilgi birikimime değer verip, mecliste yer alarak Belediye Başkanına ve çalışmalara diğer arkadaşlarımız gibi destek olmam için davette bulunmuşlardı. Son ana kadar sıcak bakmadım. Diğer taraftan Zonguldak’ın mevcut Belediye imkanları ile sağlıklı yönetilemeyeceğine, bir değişime ihtiyaç olduğuna ben de inanıyordum.

Bakacakkadı belediye başkan adayı oldu... Bakacakkadı belediye başkan adayı oldu...

Siyaset hiçbir şekilde gündemimde olmamasına rağmen, belki katkı verebiliriz umudu ve sorumluluk duygusu ile nihayetinde bu daveti kabul ettim. Seçimin kazanılması için tüm arkadaşlarım gibi ben de ailemle beraber inançla mücadele verdim.

Seçildiğimiz andan itibaren de yine maddi ve manevi olarak belediye çalışmalarına katkı sağlamaya çalıştım.

"DOSTLUK İKLİMİ BOZULUNCA ORADA VAR OLMAK TABİATIMIZA AYKIRI"

Buna karşın 2023 yıl sonuna kadar sürecek planlı iş yoğunluğumuz, devam eden bazı yatırımlarımızın zorlukları, yurt içi yurt dışı seyahatlerim nedeni ile son dönemde meclis çalışmalarına gerekli katılımı ve katkıyı sağlayamadım. Bundan dolayı da vicdani rahatsızlık ve üzüntü duyuyordum. İstifayı düşünüyordum. Bu istifayı Cumhurbaşkanlığı seçimi kazanıldıktan sonra verecektim. Ancak  son bir, bir buçuk yıldır gönül kırgınlığı yaşadığımız, ama yine de kimseye zararımız olmasın diye içimize attığımız bazı olayların üzerine, aslı astarı olmayan siyaset mühendislikleri üzerinden yapılan dedikodu ve hadsiz paylaşımlar sonrası kendim de zarar görmemek adına kararımı bugüne aldım. Dostlarımızın bildiği gibi dostluk iklimi bozulunca orada var olmak tabiatımıza aykırı. Benden sonra gelecek arkadaşımızın önemli katkı sağlayacağına yürekten inanıyorum. Tüm bu süreçte teşriki mesaimizin olduğu her kademedeki belediye yetkililerine, çalışanlarına ve meclis üyesi arkadaşlarıma Zonguldak’a hizmet yolunda başarılar ve kolaylıklar diliyorum."