Türk mutfağı üzerine çalışmalar yapan ve 4 bin yıllık yemekleri hayata geçirmesiyle bilinen ünlü aşçı Ömür Akkor, bugün ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer’i makamında ziyaret etti.

Ziyarette Ömür Akkor’a Devrek Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Yakup Söylemez, Dr. Öğr. Üyesi İhsan Kazkondu ve Öğr. Gör. Lütfi İbrahim Kadem eşlik etti.

GMİS Üzülmez Şube'den ZGC'ye ziyaret... GMİS Üzülmez Şube'den ZGC'ye ziyaret...

Türkiye mutfağına özgü lezzetleri keşfetmek için son 15 yılda 81 ili ziyaret eden Akkor, Zonguldak’a ise bugünkü ziyaretiyle üçüncü kez gelmiş olduğunu açıkladı. Zonguldak lezzetlerini gün yüzüne çıkarmak adına yapılabilecek ortak etkinlikler hakkında Rektörümüz Özölçer ile konuşan Ömür Akkor, Zonguldak’ın doğası ve manzarasına hayranlık duyduğunu ve bu kentte yapılabilecek ortak etkinliklerde yer almaktan büyük mutluluk duyacağını dile getirdi.

Rektörümüz Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, ziyarette Ömür Akkor’a Üniversitemizin Devrek Bastonu Uygulama ve Araştırma Merkezinde hazırlanan baston ve Üniversitemiz tarafından geçtiğimiz ay bastırılan ‘Antik Çağ’dan Cumhuriyete Bir Kentin Tarihi’ kitabı ile Üniversitemizin 30’uncu yılına özel olarak hazırlanan ‘1924’ten Günümüze Üniversitemiz’ adlı kataloğu hediye etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektörümüz Özölçer, Akkor’u kentimizde daha sık görmek istediklerini belirterek, kendilerine başarılar diledi. 

WhatsApp Image 2022-11-15 at 14.01.51_1280x915

1_1280x619