Türkiye Taşkömürü Kurumu’na (TTK), noter huzurunda kura çekimiyle 2 bin 500 kişi arasından 44 daimi nitelikli işçi alımı  yapılacak.

Gazeteci Orhan Akyüz’ün edindiği bilgiye göre, TTK’nın müessese müdürlükleri Kozlu, Üzülmez, Karadon, Armutçuk ve Amasra’da ihtiyaç duyulan yer üstünde 44 daimi nitelikli işçi istihdam için 2 bin 500 kişi arasından yarın (2 Mayıs 2024 Perşembe) noter huzurunda gerçekleştirilecek kura çekimi öncesi geriye sayım başladı.

İSTİHDAM EDİLECEK MESLEK GRUPLARI

Bu arada TTK’da çalışmak üzere 16-22 Nisan 2024 tarihleri arasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’ne müracaat ederek kayıtlarını yaptıran 2 bin 500 kişiden 44’ü; 7 farklı meslek grubunda ortaöğretim düzeyinde 18-35 yaş arası genel numuneci 1, kuvvetli akım tesisatçısı 6, kaynakçı 5, mekanizasyon presçi 21, motor imalat bakım ve onarımcı 1, vinç operatörü 4 ve mekaniker (kompresör) 6 sürekli işçi statüsünde istihdam edilecekler.

Ferah Lokantası emektarları... Ferah Lokantası emektarları...

TTK’NIN DUYURUSU

TTK Genel Müdürlüğü’nün duyurusunda, şunlar kaydedildi:
“Kurumumuzun yer üstü iş yerlerinde  4857 sayılı iş kanununa tabi daimi işçi statüsünde çalıştırılmak üzere 7 sanatta toplam ‘44 Nitelikli İşçi Alımı’ yapılacaktır. 

NOTER HUZURUNDA KURA ÇEKİMİ

Alınacak olan bu işçiler, yönetmelik hükümlerine göre noter kura çekimi sonucunda tespit edilecektir. 
Kura çekimi sonucunda her sanatta işe alınacak açık işçi sayısı kadar ‘Asıl’, açık işçi sayısının 2 katı kadar da ‘Yedek’ aday belirlenecektir.

2 MAYIS’TA YAPILACAK KURA ÇEKİMİ, HALKA VE BASINA AÇIK OLACAK

Çalışma ve İş Kurumu Zonguldak İl Müdürlüğünce, 16.04.2024 – 22.04.2024 tarihleri arasında ilana başvuranlar arasından ‘Asıl’ ve ‘Yedek’ adayları belirlemek üzere 02.05.2024 Perşembe günü saat 10.00’da Kurumumuz İş Sağlığı, Güvenliği ve Eğitim Daire Başkanlığı Konferans Salonu’nda halka ve basına açık olarak Zonguldak 1. Noteri tarafından elektronik kura çekimi yapılacaktır.

TTK’NIN İNTERNET SİTESİNDEN SONUÇLAR DUYURULACAK

Kura çekimi sonuçları, www.taskomuru.gov.tr internet adresinden adaylara duyurulacaktır.
Önemli Uyarı: 
Kuradan çıkmış olmak tek başına işe girmeye hak kazandırmaz. Başvuru şartlarında istenen belgelere sahip olmayan, TTK Beden Gücü Yönergesine göre istenecek olan sağlık muayenesini geçemeyen, Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğünce yapılacak olan arşiv araştırmasına göre işe girmeye engel bir suçu olan kişiler işe alınmayacaktır.
Çalışma ve İş Kurumu Zonguldak İl Müdürlüğünce alınan iş başvurularında beyana esas işlem yapılıp evrak kontrolü yapılamadığından, evrak-belge kontrolü kura çekiminden sonra açıklanacak olan bir tarihte kurumumuzca yapılacak olup başvuruda istenen diploma ve belgelere sahip olmayan adaylar işe alınmayacaktır.
İşçi alımı ile ilgili tüm duyurular kurumumuzun internet sayfasından yapılacak olup kişilere ayrıca bir tebligat yapılmayacaktır.
İlanen duyurulur.”

HABER: ORHAN AKYÜZ