Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Üzülmez Müessesi maden ocağında yangın tatbikatı gerçekleştirildi.

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Üzülmez Müessesi maden ocağında gerçekleştirilen yangın tatbikatı gerçeği aratmadı, tatbikat öncesi çalınan siren sesleri kentte paniğe de neden oldu. 

Emeğin başkenti kömür kent olarak bilinen Zonguldak’ta TTK’ya ait Üzülmez Müessesi’nde, 16:00-24:00 vardiyasında yangın tatbikatı gerçekleştirildi. Bu arada senaryo gereği, yeraltında meydana gelen yangın nedeniyle acil durum sirenleri çalındı. Siren sesleriyle birlikte -170 ve -320 kotlarında kömür üretimi yapan maden işçileri, OFK olarak isimlendirilen gaz maskelerini kullanarak maden ocaklarını boşalttı. Acil durum planı kapsamında yeraltından çıkan madenciler toplanma alanlarında toplandı. 

Başarılı bir şekilde gerçekleştirilen tatbikatı;  TTK Üzülmez Müessese Müdür Yardımcısı Adıgüzel Bakırhan, TTK Üzülmez İşletme Müdürü Müjdat Birol, GMİS Üzülmez Şube Yönetimi ve kurum yöneticileri yakından takip etti. 

Bunlar da ZBEÜ’nün en küçük mezunu... Bunlar da ZBEÜ’nün en küçük mezunu...

“Tatbikat kapsamında ön görülen sürede ocakları boşalttık”

Tatbikat sonrası madencilere teşekkür eden TTK Üzülmez Üretim Başmühendisi Melih Özer, “Arkadaşlar hepinize geçmiş olsun. Tatbikat kapsamında ön görülen sürede ocakları boşalttık. Plana uygun şekilde tahliye işlemleri gerçekleştirildi. Arkadaşlar bu tatbikatta üzerinizde taşıdığınız ve her zaman yanımızda olması gereken OFK maskelerimizin yeraltında nerede olursak olalım maske istasyonlarına rahatlıkla ulaşım sağlayacak süreyi bize tanıdığını da görmüş olduk. Hepinize teşekkür ediyorum” dedi. 

Madenciler tatbikatın ardından mesailerini tamamladılar.

HABER: ORHAN AKYÜZ

Ca13A44F 8646 45Ab 8A94 De3Aa66Fa11E

Editör: Abdullah KARABACAK