TFFHGD Zonguldak Şubesi, 2 Ekim tarihinde Fener Sahasında Polisgücüspor – Ayiçispor karşılaşmasında yaşanan çirkin saldırıyı kınadı.

TFFHGD Zonguldak Şubesi'nin açıklaması şöyle:

"2 Ekim Tarihinde Fener Sahasında Polisgücüspor – Ayiçispor kulüpleri arasında oynanan 1.Amatör Küme müsabakasında Futbol sahalarında görmeyi istemediğimiz olaylar yaşanmıştır.

Kendini Futbolcu olarak niteleyen ama yeşil sahalarda asla yeri olmayan Akın Kaçmak ve Ogün Kaçmak isimli şahıslar (Holiganlar) müsabakayı yöneten Hakemlerimize saldırmış,  küfür, tehdit,hakaret ve darp eylemlerinde bulunmuşlardır. Bu tür şahıslar futbolumuzdan temizlenmedikçe futbolun geleceğinden asla bahsedemeyiz.

Panter Halil, hayatını kaybetti... Panter Halil, hayatını kaybetti...

Milletimizin göz bebeği olarak adlandırdığımız Emniyet teşkilatımızın ismini kullanarak müsabakalarda yer alan bir kulübün bu tür olaylara karışması ise üzüntümüzü daha da arttırmıştır.

Zonguldak için bir değer olduğunu düşündüğümüz, Spor sevdalısı Sayın Emniyet Müdürümüz Fahri Aktaş’ın ve İl Emniyet Müdür Yardımcımız Timur Uzun’un bu konu hakkında daha önce girişimleri olmuş, Emniyet teşkilatı ile hiçbir bağı olmayan bu Kulübün isim değiştirmesi gerektiğini ifade etmişlerdi.

Ama ne yazık ki Sayın Müdürlerimizin göstermiş olduğu hassasiyeti bahsi geçen Kulübün Başkan ve Yöneticileri göstermemiştir. Sorumlusu olduğu Futbolcuların, saha içinde ki tutumlarından futbolcular kadar kendileri de sorumludur. Bu tür saldırılara meyilli olan şahısları Kulüplerinde barındırmamaları gerekmektedir.

Bizler, hakem camiası olarak, her zaman futbolun Fair-Play ilkeleri içerisinde oynanmasını sağlamaya çalışacağız. Futbol sevgi, barış, dostluk ve kardeşliktir.

Gelişen olaylar sonucunda bu tür seviyesiz ve fütursuzca yapılan saldırıyı gerçekleştiren kişileri Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Zonguldak Şubesi olarak, şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Hakemlerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, her zamanki hakkaniyet ve disiplinden taviz vermeden bu olaya adı karışanlarla ilgili idari ve yasal işlemlerin yürütülmesinin sonuna kadar takipçisi olacağımızı Spor kamuoyuna bildiririz."