Emniyet Genel Müdürlüğü'nce ülke genelinde yapılan Girdap kodlu operasyon kapsamında Zonguldak'tan gözaltı kararı verilen 9 kişiden 8'i yakalandı.

Uzman Çavuş, imam nikahlı eşini öldürdü Uzman Çavuş, imam nikahlı eşini öldürdü

Şüphelilerin ikametlerinde yapılan aramada boş senetler, alacak-verecek çizelgesi, bir miktar uyuşturucu madde, (6) adet MKE yapımı 9mm çapında tabanca mermisi, (1) adet kurusıkı tabanca ve bu tabancaya ait (16) adet fişek ele geçirildi.  

Operasyona ilişkin açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

"Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Başkanlığı koordinesinde Ekonomik Suçlarla Mücadele alanına yönelik olarak 15.11.2022 günü ülke genelinde “GİRDAP” kod isimli eş zamanlı operasyon planlanmıştır.

Söz konusu operasyon kapsamında ilimiz KOM Şube Müdürlüğü tarafından Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığından alınan talimatlar doğrultusunda “Tefecilik” Suçundan (9) şahıs hakkında yakalama ve gözaltına alma kararı alınmış olup, şüphelilerden 8’i yakalanmıştır.

Şüphelilerin ikametlerinde yapılan aramada boş senetler, alacak-verecek çizelgesi, bir miktar uyuşturucu madde, (6) adet MKE yapımı 9mm çapında tabanca mermisi, (1) adet kurusıkı tabanca ve bu tabancaya ait (16) adet fişek ele geçirilmiştir.

Gözaltına alınan şüpheliler, işlemlerinin tamamlanmasından sonra Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edileceklerdir."