Zonguldak'ın sevilen imam hatiplerinden Süleyman Batak(62), tedavi gördüğü hastanede hayata veda etti. 20 gün önce karaciğer nakli olan Süleyman hoca, koronavirüse yakalanması sonucu hayatını kaybetti.

4 çocuk babası Süleyman Batak, Aziziye Camisi, İncivez camilerinde görev yapmış, en son Ontemmuz Camisi'nden emekliye ayrılmıştı.

Bir süre önce rahatsızlanan Batak, İstanbul'da karaciğer nakli olmuştu. Nakil sonrası sağlığına kavuşan Süleyman hoca, bu defa koronovirüse yakalandı. Akciğer yetmezliğinden yoğun bakıma alınan Süleyman Batak, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Eski başkan, en büyük soruna dikkati çekti Eski başkan, en büyük soruna dikkati çekti

Diyanet'teki görevinin yanı sıra Zonguldak Vakıflar Şube Müdürlüğü, Milli Gençlik Vakfı İl Temsilciliği ve Fazilet Partisi yönetim kurulu üyeliği gibi çeşitli görevlerde de bulunan Süleyman Batak, sosyal yönü zengin ve çevresinde sevilen bir din görevlisi olarak biliniyordu.

Süleyman hocanın vefat haberi, diyanet camiası ve sevenlerini üzüntüye boğdu.

Süleyman Batak'ın naaşı, yarın öğle vakti Uzunmehmet Camisi'nde kılınacak cenaze namazının ardından memeleketi Karabük'ün Yenice ilçesinde toprağa verilecek. 

Zonguldak Press ailesi olarak merhum Süleyman Batak'a Allah'tan rahmet, kederli ailesi, yakınları ve sevenlerine başsağlığı dileriz.

Editör: Abdullah KARABACAK