Emniyet Genel Müdürlüğü, 22-24 Temmuz tarihleri arasında yaptığı trafik denetimlerinde rekor düzeyde aşırı hız cezası kesti. Trafik ekiplerinin üç günde hız limitini aşmaktan ceza kestiği kişi sayısının 38 bini aştığı belirtildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü yollardaki trafik güvenliğini sağlamak için Türkiye genelinde 22-24 Temmuz tarihlerinde denetim yaptı. Denetimlerde, hız limitlerini aşan 38 bin 276 sürücüye ceza kesildi. Verilere göre Türkiye'de geçen yıl meydana gelen ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarının yüzde 38'i hız kuralının ihlal edilmesinden kaynaklandı.

ALKOL VE UYUŞTURUCU DENETİMİ

Enerjisa Kurban bayramınızı kutlar... Enerjisa Kurban bayramınızı kutlar...

Aynı tarihlerde alkol ve uyuşturucu/uyarıcı madde kullanımına bağlı meydana gelen trafik kazalarının en aza indirilmesi ve trafik güvenliğinin sağlanması amacıyla yapılan denetimlerde ise 52 bin 763 araç sürücüsü kontrol edildi.

Denetimlerde, alkol etkisinde araç kullandığı tespit edilen 1441 sürücünün ehliyeti geçici olarak geri alındı. Uyuşturucu ve uyarıcı madde etkisinde araç kullandığı belirlenen 1 sürücünün ise hakkında idari ve adli işlem başlatıldı.

Editör: Abdullah KARABACAK