Başkan Erdem'e, dostlarından ziyaret... Başkan Erdem'e, dostlarından ziyaret...

Zonguldak’ın kent merkezindeki Lavuar Alanı’nına gelişigüzel bırakılan çöplere vatandaşlar tepki göstererek, çirkin görüntüye sebep olanlara ağır yaptırım uygulanmasını istediler.

Gazeteci Orhan Akyüz’ün haberine göre, Zonguldak’ın şehir merkezindeki Soğuksu’da (Terakki Mahallesi Cumhuriyet Caddesi) pazaryeri çevresinde yer alan kömürün yıkama işleminin gerçekleştiği Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Lavuar Alanı’nın (kömür yıkama tesisi) 2006 yıllarında hizmet dışı bırakılmasının ardından daha sonraki yıllarda TOKİ (Toplu Konut İdaresi) tarafından sosyal donatılar, park ve peyzaj düzenleme çalışmalarına başlanması heyecan yaratmıştı, ancak bugün çöplerin bırakıldığı alan olarak görülmesi ise insanların içlerini sızlatarak tepkilerine yol açmaktadır.

“ÇÖP YIĞINLARI, BİRÇOK HASTALIKLARIN FARKLI YOLLARLA YAYILMASINA NEDEN OLMAKTADIR”

Kentin sosyal ve tarihsel geçmişinde önemli yer tutan Lavuar Alanı’ndaki 3 adet kulenin yanında plastik ağırlıklı olmak üzere birçok çeşitli türde çöplerin yerlerde ve bulunan konteynırın içine konulduğunu gören bazı vatandaşlar şiddetle tepki göstererek, şöyle konuştu:
“Burası sözde TOKİ tarafından projelendirilerek kısa zamanda sosyal donatılarla halkın hizmetine sunulacaktı. Ne yazık ki şu anda çöp yığınlarıyla dolu mide bulandıran görüntüye sahip. Şehrin göbeğinde de bu pisliği ilgililer görmüyorsa pes doğrusu. Hak etmediğimiz böyle çirkin görüntü kirliliğini görmek zorunda mıyız? Şunun da bilinmesini isteriz ki bu ve benzeri çöp yığınları birçok hastalıkların farklı yollarla yayılmasına neden olmaktadır.
Buradaki pisliğin kaldırtılması konusunda yetkilileri uyarıyoruz! Buradaki vurdumduymazlığa ve benzeri vurdumduymazlıklara ağır yaptırımlar uygulansın ki belki çevreyi kirletenlerin akılları başlarına gelir.”

“REZİLLİK DİZ BOYU, PİSLİK KOL GEZİYOR”

Bu arada Milli Egemenlik Caddesi’ndeki yürüyüş ve oturma alanlarında çöp yığınlarını gören vatandaşlar, ”Burada rezillik diz boyu, pislik adeta kol geziyor” şeklinde tepkilerini dile getirdiler. 

HABER: ORHAN AKYÜZ
FOTOĞRAFLAR: ORHAN AKYÜZ

506Bc42F 5185 4Ac1 90Dd F5F5F151Cbd0

3C216D24 03E7 43Ea A2A1 D4F7A99535D6

Editör: Abdullah KARABACAK