Şehir Dergisinin Kasım-Aralık 2022 tarihli ve 157. Sayısı çıktı.

     19 yıldır aralıksız olarak şair Rüştü Onur’un vasiyetini yerine getirmek amacıyla yayınlanan Şehir dergisinin bu sayısının dosya konusu: Barış Erdoğan. Bir deneme ustası olan Barış Erdoğan’ın yaşamını ve sanatını Mehmet Tekin, Ayşe Meltem, Mehmet Binboğa ve Necdet Arslan kaleme aldı.

     Dergide; Ayten Mutlu, Hüseyin Alemdar, İbrahim Tığ, Fahrettin Koyuncu, Hayrettin İvgin, Engin Berk, Mehmet Özçataloğlu, Nedim Argan, Battal Keskin, Aygül Kılıç, Ferziye Küçük, Ersin Engin, Samle Çağla yazılarıyla yer alıyor.

     Bu sayıda, İlhan Büyükcebeci, Figen Şentürk, Durmuş Taşdemir, Aslıhan Tüylüoğlu, Mücahit Aygören, Bülent Güldal, Ayfer Yurdakul, Kusey Tangüler, Bahri Loş, Ali Özdemir, Murat Boğurcu, Ertan Şahin, Muharrem Akman, F. Kadri Gül, Gülçin Yağmur Akbulut ve Umut Temür’ün şiirlerine yer verilirken Zeynep Kasap’ın İsmail Kün ile yaptığı söyleşi de okurla buluşuyor.

    Bilindiği gibi, Devrekli şair Rüştü Onur’un 12.09.1940 tarihinde dostu Necati Cumalı’ya yazdığı mektubunda;

    “Ey benim mektuplarıyle huzur bulduğum ve avunduğum kardeşim. Şehir’de buluşacağız. Her ne pahasına olursa olsun Şehir çıkacak… Şehir, okuyucu kitlesinin karşısına yeni bir atmosferle çıkacak.”diyordu. İşte Şehir dergisi Türk edebiyatına katkı koymayı emin adımlarla 19 yıldır sürdürüyor.

    Şehir dergisi iletişim: [email protected]

Hünerlerini Gazze için sergileyecekler... Hünerlerini Gazze için sergileyecekler...

120f2a7e-1fda-4132-aa21-94575e6f0f16-1