Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Müessese Müdürlüğü’nde meydana gelen grizu patlamasında ağır yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede şehit olan maden işçimiz 30 yaşındaki Taner Şen, 5 Kasım 2022 tarihinde gözyaşları arasında toprağa verildi.

Amasra Müessese Müdürlüğü’ne ait ocakta meydana gelen ve 41 işçinin hayatını kaybettiği 11 işçinin ise yaralandığı faciada ağır yaralanan işçimiz Taner Şen, 4 Kasım 2022 tarihinde tedavi gördüğü İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde hayatını kaybetti. 42’nci şehidimiz Taner Şen için Bartın’ın Amasra ilçesine bağlı Gömü Köyü’nde ki cenaze töreni öncesinde evinin önünde Kur’an-ı Kerim okunarak dua edildi. Helallik alınmasının ardından şehit madencimiz Şen’in cenazesi, köy meydanına getirildi.

Cenaze törenine, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Faruk Özçelik, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakan Yardımcısı Zafer Benli, AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Hakan Yeşil, Garnizon Komutanı Dz. Kd. Alb. Erkan Şahin, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Amasra Kaymakamı Kadir Perçi, Bartın Emniyet Müdürü Şakir Engin Korkmaz, Bartın Jandarma Komutanı Kd. Alb. Ersin Arslan, GMİS yöneticileri, maden işçileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Meteoroloji uyardı: Kış geri dönüyor... Meteoroloji uyardı: Kış geri dönüyor...

İl Müftüsü Ömer Keskin’in kıldırdığı cenaze namazının ardından şehit madencinin cenazesi Gömü köyü mezarlığındaki aile kabristanına gözyaşları arasında toprağa verildi.

Genel Maden İşçileri Sendikası olarak şehidimiz Taner Şen ve tüm maden şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailesine ve tüm madenci camiamıza başsağlığı dileriz.