Tombulacık Halime'yi unutmadılar... Tombulacık Halime'yi unutmadılar...

    Devrek Rüştü Onur Sanat ve Kültür Derneği (ROSAK) Türk Sanat Müziği (TSM) Topluluğu, 26 Kasım Cumartesi akşamı konser verecek. Şef Levent Özger yönetimindeki konser, Atatürk Kültür Merkezi (AKM)’de 19.30’da başlayacak.
     ROSAK Türk Sanat Müziği Topluluğu, konserinde, korosu ve solistler birbirinden güzel Rast, Uşşak, Muhayyer Kürdi ve Kürdi makamlarından oluşan 23 eseri seslendirecek.
     Koro Şefi Levent Özger ile Grup Temsilcisi Leman Öztürk öncülüğünde halka sanat müziği ziyafeti verecek olan ROSAK Türk Sanat Müziği Topluluğu, her zaman olduğu gibi bu konserle de, Devrek kültür ve sanatına önemli katkılar sunmayı amaçlıyor.
     ROSAK Başkanı İbrahim Tığ yaptığı açıklamada, Türk Sanat Müziği Topluluğu üyelerine teşekkür ederek, ortaya koydukları başarılı çalışmaları nedeniyle kutladı.
    Tığ, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:
    “Türk Sanat Müziği Topluluğumuz seslendireceği birbirinden güzel eserlerle halkımıza güzel bir müzik ziyafeti sunacak. Büyük Atatürk’ün dediği gibi, ‘Hayatta musiki lazım değildir. Çünkü hayatın kendisi musikidir’ ilkesi doğrultusunda halkımıza müzik ziyafeti sunacağız”

87703ede-a38d-4c22-8bb0-62f45aadd6ff

Editör: Abdullah KARABACAK