Kdz. Ereğli Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, seçim sonuçlarının belli olmasının ardından Belediye Binasına gelerek halka seslendi. Destekleri için Kdz. Ereğli halkına teşekkür eden Başkan Posbıyık; “Güçlü desteğinizle 6. kez belediye başkanı seçerek beni Türkiye’de en kıdemli belediye başkanı yaptınız. Sizlere şükranlarımı sunuyorum. Yarından itibaren Ereğli’mize hizmetimize hep birlikte devam edeceğiz” dedi. Havai fişekli gösteriler geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybeden Hüseyin Çakır’ın vefatı nedeniyle iptal edildi.

Kdz. Ereğli halkının güçlü desteğiyle CHP Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, 6. Kez belediye başkanı seçilerek Türkiye’de bir rekor kırdı.

Seçim sonuçlarının belli olmasının ardından eşi Neriman Posbıyık, kızı Tuba, oğlu Tuğberk, torunları Duhan, Tuva ve çalışma arkadaşlarıyla belediye binasına gelerek kendisini bekleyen halka hitap eden Başkan Posbıyık, destekleri nedeniyle tüm Ereğli halkına teşekkür etti.

Başkan Posbıyık konuşmasına, bugün görevli olduğu okulda kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Çakır için bir dakikalık saygı duruşunda bulunarak başladı. Çakır’ın demokrasi şehidi olduğunu belirten Başkan Posbıyık; “Güne üzüntülü başladık. Meclis üyesi adayımız Hüseyin Çakır’ı kaybettik. O bizim demokrasi şehidimizdir.

Ereğli halkına şükranlarımı sunuyorum. Güçlü desteğiyle beni 6. Kez belediye başkanı seçerek Türkiye’de en kıdemli belediye başkanı yaptınız. Allah sizden razı olsun. Sizlerin bu güvenine ve desteğine her zaman layık olmak için yarından itibaren yine var gücümle çalışacağım. Ereğli’yi hep birlikte çok daha iyi noktalara getireceğiz, hizmetimize devam edeceğiz” dedi.

Havai fişekli gösteriler geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybeden Hüseyin Çakır’ın vefatı nedeniyle iptal edildi.

2E0789Bb 2Bef 493F B527 908C9721Dafc

D9F7B3D0 7231 4Ebc Aef4 60B88093C428

TTK emeklisi birinci sıradan aday adayı... TTK emeklisi birinci sıradan aday adayı...

64B24397 5904 40D5 888B 1A1Fd2B9Fbfb