16-17 Kasım 2022 tarihlerinde Kdz. Ereğli ilçesinde narkotik madde satışı yapan, temin eden kullanan şahıslara ve suçla mücadeleye yönelik çalışmalarda 5 kişiye adli işlem yapıldı.

İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklama şöyle:

"·İlçemiz Kışla Mahallesi Sanayi Sitesi içerisinde yaya devriye Çarşı ve Mahalle Bekçilerimizce kontrol edilen bir araç içerisinde bulunan T.G. isimli şahsın yapılan üst aramasında 2 parça halinde uyuşturucu maddelerden bir miktar metamfetamin maddesi ve 1 adet uyuşturucu madde içiminde kullanılan payp ele geçirilmiş olup, konuyla ilgili T.G. isimli şahsa Uyuşturucu Madde Kullanmak suçundan adli işlem yapılmıştır.

Perşembe'de kumar oynayan 4 kişiye ceza Perşembe'de kumar oynayan 4 kişiye ceza

·İlçemiz Gülüç Beldesi Sahil bölgesinde ekiplerimizce yapılan ŞOK uygulamada kontrol edilen bir araç içerisinde 1 adet Kurusıkı Tabanca, Uyuşturucu maddelerden bir miktar metamfetamin maddesi ve 1 adet uyuşturucu madde içiminde kullanılan payp diye tabir edilen aparat ele geçirilmiş olup, araç içerisinde bulunan B.D. – U.Y. – C.D. isimli 3 şahıs hakkında Uyuşturucu Madde Kullanmak suçundan adli işlem yapılmıştır

·İlçemiz Erdemir Caddesi üzerinde ekiplerimizce kontrol edilen M.A isimli şahıstan 1 adet 7.65 mm çapında ruhsatsız tabanca ve bu tabancaya ait şarjör içerisinde 7 adet fişek ele geçirilmiş olup şahıs hakkında 6136 sayılı Kanuna Muhalefet suçundan adli işlem yapılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."