2011-2019 Dönemi eski Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir ve 2019-2024 dönemi başkan Ömer Selim Alan’ın, kaybettikleri seçim sonrası parkta görüntülenmiş yalnız fotoğrafları objektiflere takılmış ve haber sitelerinde yer almıştır.

Derya Akbıyık güven tazeledi... Derya Akbıyık güven tazeledi...

Parkta yalnız olmak, yalnız dolaşmak, doğayla, yeşille ve kuş sesleriyle baş başa kalmak son derece rahatlatıcı. Kendinle hesaplaştığın, muhakeme yapabildiğin ve empati kurabildiğin özel zamanlardır. Yoga ve hipnozun doğal ortamlarıdır. 

Ben vakit buldukça en kısa yoldan doğaya tek başıma çıkarım. Park bahçe olsun, liman arkası olsun kısa sürede olsa kaçarım. İnsanın kendini dinlemesini, sağlıklı kararlar vermesini en önemlisi de başkasının gözünden kendini değerlendirme yapıp empati kurabilmesini sağlayan özel zamanlardır.

Seçimi kaybettikten sonra parkta yalnız başkanların derin düşünceler ve muhakemeler içinde görüntülenen kareleri, bana görevdeki bir başkanın parkta yalnız başına ders niteliğinde geçen bir hikayesini anımsattı. 
Bu anıda, yenilgiye küsüp doğaya kaçan, geç kalmış bir pişmanlığın hikayesi yok. Tam aksine kazanılmış bir zaferin ardından doğaya koşan bir şükrün hikayesi var.
………….
“Onca işin arasında Zonguldakspor Başkanlığına getirildi. 1973-1974 futbol sezonu için ayrı bir kitap yazılır. Çok uğraştı, o yıl takımı 1.lige çıkartmayı başardı. Zonguldakspor’un şampiyon olunduğu günün akşamı (19 Mayıs 1974) bir anda ortadan kayboldu. O zamanlar şimdiki gibi cep telefonları yok. Arandı tarandı yok bulunamadı. Büyük endişe içinde beklenirken, sahilde kendisinin yapılmasında büyük emeği geçtiği "Uzun Mehmet Anıtı" parkına tek başına yürüyerek gitmiş, saygı duruşunda bulunmuş, dakikalarca oturup düşünmüş, yürüyerek geri geldiği görüldü. "Şampiyon Zonguldak'ı Uzun Mehmet'le paylaşmak istedim" dedi. Herkes şaşkınlıkla baka kaldı.”

Kimdi bu başkan?
1968-1977 Dönemi Zonguldak Belediye Başkanı.
‘’Bu şehre her sabah yeniden âşık olarak doğarım” diyerek güne başlayan Hüseyin Öztek’tir….