Zonguldak Kent Konseyi İyi Yaşam İçin Farkındalık Çalışma Grubu, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karaelmas Maden Şehitleri Müzesi’nde, ‘’İlk Yardımın Önemi ve Temel Yaşam Desteği’’ konulu teorinin yanı sıra uygulamalı farkındalık atölyesi düzenlendi.

HOCAGİL’LERDEN İKİ SAAT SUNUM 

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) Tıp Fakültesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi Acil Tıp Ana Bilim Dalı Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Hilal Hocagil ile Dr. Abdullah Cüneyt Hocagil’in katılımcılara iki saat süreyle ‘’Temel Yaşam Desteği’’ modülünü sundular.
Etkinliğin amacının ilk yardım müdahalesinin önemi, Zonguldak’ta kamuya açık ilk yardım kursu eksiklik ve ihtiyacını vurgulamak, kurum ve kuruluşlardan halkın katılımına açık ilk yardım eğitimleri düzenlemelerini talep etmek olduğuna işaret eden grup temsilcileri, Zonguldak’taki tarihi ve kültürel mekanlara yönelik farkındalığın artması için etkinliklerini farklı yerlerde yapmaya özen gösterdiklerini, kendilerine eğitim salonlarını ve bahçelerini açan müze yetkililerine, teknik destek ve ekipman sağlayan Zonguldak Belediyesi’ne, katılımcılara teşekkür ettiklerini bildirdiler.
Etkinliğe, yaklaşık 30 kişinin katıldığı öğrenildi.

a818674b-10e7-47f9-ae47-57e72642ed1b

Emirgan Hotel’in deniz kıyısındaki kirliliğe tepki! Emirgan Hotel’in deniz kıyısındaki kirliliğe tepki!

3a15d008-8011-4131-896d-f36eb0e9a338

HABER: ORHAN AKYÜZ