Hava durumuyla ilgili önemli değişiklikler bekleniyor. Meteorolojinin son hava durumu tahminlerine göre yurt genelinde bir süredir etkisini gösteren serin ve yağışlı hava 9 Eylül Cuma yarından itibaren etkisini kaybedecek. Hafta sonunda ise güneş yurt genelinde kendisini gösterecek ve sıcaklıklar yükselecek. Rüzgarın da etkisini kaybetmesiyle yaz mevsimi 'geri dönecek.'

TÜRKİYE YENİ BİR SOĞUK HAVANIN ETKİSİ ALTINA GİRECEK

Ancak 3 gün sürecek sıcak havanın ardından Rusya'da gelen soğuk hava dalgasıyla çok serin hava etkisini gösterecek. Türkiye, salı ve çarşamba günleri çok soğuk hava dalgasının etkisi altına girecek. Cuma'dan başlayıp Çarşamba gününe kadar sürecek olan haftada hem yazı hem de kışı yaşayacağız.

BUGÜN HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

Meteoroloji'den uyarı: Kuvvetli kar geliyor Meteoroloji'den uyarı: Kuvvetli kar geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: yurdun kuzey kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarının yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Önemli bir değişiklik olmayacağı; kuzey, iç ve doğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.