(Haber: Orhan Akyüz) - Zonguldak’taki Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Üzülmez Müessese Müdürlüğü maden ocağında üretim işçisi olarak çalışırken deprem bölgesinde arama kurtarma çalışmalarında görevlendirilen madencilerden Muzaffer Meme, bölgede ihtiyaç duyulması üzerine ağır iş makinesi de kullanıyor.

Emeğin başkenti kömür kentteki TTK’ın maden ocağında kazmacı olarak çalışırken Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremden etkilenen illerde arama kurtarma çalışmalarında görevlendirilen destan yazan işçilerden Muzaffer Meme, üyesi olduğu Zonguldak’ın Çaycuma ilçesini temsilen kent merkezinde kurulu Çaycuma ve Çevre Köylerini Kalkındırma, Güzelleştirme ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Savaş Çiloğlu’na gönderdiği mesajında, Hatay’ın Antakya ilçesinde arama kurtarma çalışmalarını yaptığı sırada enkazları kaldırmak için ağır iş makinesi operatörüne ihtiyaç duyulduğundan görevi üstlendiğini söyledi.

‘’ENKAZLARDAN CANLAR KURTARDIĞIMIZDA, CANIMIZA CANLAR KATIYORUZ’’

Minik Kaymakam Çağlar, “Çocuklar savaşta ölmesin” Minik Kaymakam Çağlar, “Çocuklar savaşta ölmesin”

Operatör ehliyetine sahip olduğunu anlatan Muzaffer Meme, ‘’Buralarda arama kurtarma çalışmalarını yaparken, operatör kullanacağım hiç mi hiç aklıma gelmezdi. Böyle de katkıda bulunmak bana nasip oldu. Allah’ın izniyle canlar kurtarmaya devam edeceğiz. Bizler enkazlardan canlar kurtardığımızda, canımıza canlar katıyoruz’’ dedi.

‘’MADENCİLER, KURTARDIKLARI CANLARLA DÜNYANIN SEMPATİSİNİ KAZANDILAR’’

Dernek Başkanı Çiloğlu de deprem bölgesinde madencilerin gönülleri fethederek destan yazdıklarına dikkati çekerek, şöyle konuştu:
‘’Madenciler, kurtardıkları canlarla dünyanın sempatisini kazandılar.
Hatay’ın Antakya ilçesinde çalışma yapan madenci kardeşimiz aynı zamanda da dernek yönetim kurulu üyemiz Muzaffer Meme, deprem bölgesinde ağır iş makinesini kullanacak operatör bulunmayınca makinayı kullanarak kurtarma çalışmalarına öyle devam etti. Madenci için imkansız yoktur, sadece zor olan vardır, zoru başarmak ta madencinin işidir...’’

HABER: ORHAN AKYÜZ